Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Születésnapi zsúrt milyet...

Születésnapi zsúrt milyet tartotok 4-5 éves gyereknek? Kis lakásban élők hol?

Figyelt kérdés

Óvodás gyermekemnél felmerült, hogy a születésnapjára bulit szeretne. Tavaly májusban volt egy csoporttársáén, azóta mondja, hogy szeretne ő is. Na igen, de ők kertesben laktak és jóidő volt a gyerekek kint díboltak a kerben. Nem volt semmi szervezés, volt süti, rágcsa, itókák, a gyerekek meg játszottak együtt, kb. ennyi, jól érezték magukat.


Mi viszont jelenleg egy 2 szobás lakásban lakunk, amit már nagyon kinőttünk, jövő nyáron fogunk házba költözni. El se tudom képzelni, hogy ebben a lakásban hova tennénk mondjuk 8 gyereket, vagy mit csinálnának. Na meg ugye ebben a korban még a szülők is ott maradnak. Le se tudna mindenki ülni.

A városban van egy játszóház, ami rémes, voltunk ott egy szülinapon, eleve kicsi az alapterület ezért úgy oldották meg, hogy + pince szint + galéria hogy mindennek legyen hely. És csúszós lépcsők vannak, kiálló hegyes, sarkos korlátok, nem vagyok paramami, de végig azt néztem, hogy melyik gyerek fog leesni a lépcsőn és beverni a fejét a a szögletes kemény korlát sarkába stb. Bár ott nagyobb gyerekek voltak a családból, nyilván nekik másabb, mint zokniban szaladgáló 4 éveseknek...


Ezen kívül még van egy-két ilyen tanya közvetlen közel, ahol vállalnak szülinapot, állatsimogatással, traktorozással meg mit tudom én, ami megint tök jó, de az én gyerekemnek december elején van a szülinapja. Bár az óvodában is kimennek minden időjárásban, nem tudom, lehet egy ilyen rövidebb alkalom nem lenne rossz hidegben sem nekik.


Egyáltalán mennyi időre kell tervezni egy ilyen "bulit" ebben a korban? Mikor egymáshoz jövünk-megyünk át akkor eddig 3 óránál többet nem is terveztünk sosem, ez elég ideálisnak tűnik, de egy bulinál hogy van ez? Ilyen egésznapos rendezvényre kell készülni? A májusi szülinapon nem tudom ki meddig maradt, mi egy órával a kezdés után tudtunk odaérni és kb. 2.5 órát maradtunk, mert a gyerek már tök álmos lett kb. kikanyarodtunk az utcából és el is aludt.


2022. szept. 26. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyszerűség kedvéért egy mcdonalds-ba szervezem a szülinapot. Pár óra az egész, ott szervezik a játékot a gyerekeknek és nem nekem kell a buli után takarítani.
2022. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen, nálunk az nem nagyon jön szóba, ilyen alternatív, biopiacozós, hippi szülők gyerekei óvoda vagyunk, szóval szerintem a gyerekek 90%-a nem járt még mekiben, de kinézem pár barátja szüleiből, hogy el se hoznák oda őket. :)
2022. szept. 26. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most voltunk délelőtt volt egy kb 2 órás játszóház, volt némi innivaló plusz torta és csak kevés meghívott gyerekkel, így kis asztalnál is elfértek, aztán déltől családi ebéd egy étteremben csak a rokonokkal. Ha ott vannak a szülők tudnak figyelni a gyerekekre hogy azok ne törjék össze magukat. A létszám az amire figyelni kell.
2022. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy magánovit kértem fel. Biztosítottak óvónőt és programokat, nyilván a helyet, meg rágcsát.
2022. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy egesz napos, ne hulyeskedj :)

Altalaban 2 orasak az ilyen partik, szerintem a farm jo otlet!

2022. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Akkor közölném gyerekel majd jövöre ha a házba lakunk akkor tarthat nagy bulit.
2022. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el,majd jövőre. 4-5 éveseknek még az is nagy szám, ha a 2 legjobb barátja átjön játszani és van torta.
2022. szept. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne hívjatok át nyolcat,hanem kettőt-hármat. Játszanak a játékokkal+kötött játékok pl bekötött szemmel toronyépítés stb,csillámtetkó és már el is telt az a 2-3 óra. Jövőre meg majd hív meg többet.
2022. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!