Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ételeket készithetek a...

Milyen ételeket készithetek a 8éves "fogyókúrázó" kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Drekt raktam idézöjelbe a fógyókúra szót!Nem fogyókúráztatni szeretném csak jobban oda figyelni a táplálkozására.Mivel eléggé dundi kisfiú és nem szeretném ha kövér felnött legyen belöle.

Elsösorban kevésbé hizlalóbb desszert féleségek érdekelnének de más étel ötletet is szivessen veszek.

Köszönöm szépen!


2010. szept. 12. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Kicsit előbb kellett volna elkezdeni figyelni a táplálkozásra, de kezdésnek felejtsd el a desszertet.
2010. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy gyereknek - főleg, ha megszokta - muszáj az édesség. Próbálj meg alacsony kalóriatartalmú dolgokat keresni. Például nálunk nagyon bejött az ananász. Már az egy külön szertartás, ahogy közösen felbontjuk (nem konzervre gondolok, hanem a rendes gyümölcsre).

Emellett próbáld meg rászoktatni a főzelékekre és egyéb alacsony kalóriatartalmű ételekre. Mivel ezekből ha rengeteget eszik, az sem olyan nagy tragédia.


De a kulcs esetében szerintem a mozgás. Egy gyereknek rengeteget kell(ene) futni, ugrálni, játszani, úszni... válasszatok ki neki egy vagy két sportágat és írasd be edzésekre. Emellett ha csak lehetőségetek van, keressetek mozgással együtt járó családi programot (pl. mi rengeteget járunk biciklizni és gyalogtúrázni, még olcsó is).

2010. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mozgás és mondjuk gyümölcsösebb desszertek, kerülni a konzervet és a cukrot, inkább méz, szőlőcukor.....ez életmódváltás elsősorban és az egész családnak követnie kell
2010. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kenyeret cseréld zsemlére!

A cukrot cseréld gyümire, zöldségre (napi 3X)!

Savas, édes italok helyett ásványvíz min 1l naponta!

És a napi 1-1,5 óra sport fontos!

Heti 2-3 túrórudi vagy tejdesszert még belefér!

Pillanatok alatt ledobna pár kilót a kisfiad és nem kell éheztetned sem, csak csináld ügyesen és vezesd rá, hogy rágcsáljon friss gyümit és zöldséget (nyersen), és napi rendszerességgel!

2010. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Joghurttorta? A neten biztos találsz receptet, de abban pl. csak joghurt, zselatin, esetleg gyümölcs van. Adjál neki több gyümölcsöt, zöldséget. A sok mozgásra is szükség van.
2010. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondos anya vagy, hiszen ennyi idősen még bőven belefér elkezdeni az étkezésének megváltoztatását.


Édességet adhatsz neki gyümisalit, sovány túrót is összekeverhetsz neki gyümölccsel, mézzel, vagy kakaóporral (az nem olyan vészesen hízlaló)

Lehet kapni a zabfalatok nevű kekszet ami lényegesen egészségesebb mint a csokis kekszek.



Mozogjon mindenképp!! Akkor jobban is hasznosítja a kalóriákat amiket bevisz.


Főételek: nem tudom szereti-e a leveseket de a sok folyadék nagyon fontos, meg a sok főzelék.

Husi: nagyon fontos, el ne hagyd! Sok natúr, vagy grillezett husi zöldségkörettel, esetleg ha szereti a halat az is jó megoldás.


Naponta többször egyen kicsit, reggelit sose hagyja ki!

Csoki helyett müzliszelet, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű vagy barna magvas.

2010. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez hülyeség, hogy 8 évesen elég elkezdeni a táplálkozás megváltoztatását. Inkább 8 évesen még bőven a helyes úton kellene járnia és a jóra nevelni...
2010. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Párolt bébirépa. Ha egy kevés ételízesítőt adsz hozzá, még inkább érvényesül az íze. Édes, "gyerekméretű", egészséges és FINOM!

Nem alacsony kalóriatartalmú, de nagyon laktató a teljes kiőrlésű rozslisztből készült mazsolás, diós muffin. Cukor helyett lehet sárgarépát reszelni bele. Jó ízű!

Grillbanán szintén laktató és egészséges.

Fagyasztott bogyósgyümölcsöt belekeverek egy pohár natúr joghurtba, hagyom kicsit "levet ereszteni", azaz kiolvadni, majd újra megkeverem. Glukanonnal édesítve nincs mellékíze. (Olvasztás nélkül, botmixerrel törve kiváló "fagyi". )

Felezett, hámozott, magházától megtisztított almát muffin sütőbe rakok, az alma közepébe lehet tenni egy kanál lekvárt vagy pl. banánpépet, egy-egy szem szőlőt. Sütőben megsütöm.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.Remélem tudtam segíteni!

2010. szept. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Fogyókúraképp vidd el táncolni. Nem kell, hogy művész legyen, hidd el, nincs olyan tánctanár, aki elküldene egy gyereket azért, mert dundibb az átlagnál! Jót tesz a testének és a lelkének is! :)A tánc hihetetlen kalóriaégető!

Vagy a lovaglás is nagyon jó.Amíg lovagoltam, szó szerint zabáltam és mégsem voltam több 52 kg-nál.

Az úszással az a gond, hogy az étvágyat is csinál.


Mióta mi megvettük az icook edényeket, azóta gyakorlatilag zsír hozzáadása nélkül és nagyon kevés vízzel tudok főzni. Nem akarok vitát generálni edény-témában : nekünk beváltak, azóta kevesebbel is beérjük, laktatóbbak az ételek.Segített a fogyásban.

Az üdítőket, nasikat( túró rudi, puding, ropi, chips stb.) el kell hagyni. Kölesgolyót( bulátát) vegyél inkább.

Saláta : kínai kelt, paradicsomot, főtt tojást, sonkát felszeletelsz, nyakon öntöd egy kis ételízesítős vagy egyéb fűszerkeverékes tejföllel. ( Én egy kis vízzel meg szoktam higítani a tejfölt.)

A húsokat sütőzacskóban sütöm, pl a csirke is nagyon finom így.

Jó étvágyat! :)

10-ből 10 pont, mert ilyen előrelátó vagy ! :)

2010. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!