Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki tudatosan kevés játékot...

Aki tudatosan kevés játékot vesz a gyereknek, mennyi az annyi?

Figyelt kérdés

A rokoni és ismerősi körben szétnézve azt látom, hogy minden gyerek szobája olyan, mint valami komplett játékbolt. Kismillió baba, autó, plüss, a kertben trambulin, kisház, elektromos autó. Már a babáknak is húsz féle csörgő, rágóka, vacak. Mikulásra, Húsvétra, mindenre.


Nagyon fura nekem, hogy sokan folyamatosan vásárolják a játékokat, hetente-havonta. Én a kevesebb, de minőségibb játékban hiszek a sok gagyi kínai műanyag helyett, illetve a kreativitás fejlesztésében és ez szerintem jobban megy, ha nincs ötezer játék otthon.


Ha belegondolok, nekünk se volt gyerekként, és akkor még telefon, tablet sem, fel kellett találnunk magunkat, ha unatkoztunk :)


Persze, mindenkinek a szíve-joga annyi játékot venni, amennyit akar, én a babámnak eddig direkt semmit nem vettem, mert kapott már így is játékokat, elegendőnek tartottam.


De most lassan elmúlik majd 1 éves, talán már jobban fogja értékelni a játékokat is és nem szeretnék átesni a ló túloldalára sem. Szóval kíváncsi lennék, akik tudatosan minimalizájátok a gyerekjátékokat, milyen mennyiségben látjátok a kompromisszumot?


Mit találtok feleslegesnek, mit olyannak, ami mindenképp kellene?



2021. nov. 25. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Én kb évente 2* veszek, szülinap karácsony. Gyurmás játékok, lego, puzzle, párosítók, színezők. Most kap egy interaktív kutyát karácsonyra. Ja és könyvek.
2021. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem msot 15 honaposa kislanyom. Van par plusse (kapta), ket ragoka, egyiket en vettem masikat kapta. Ezen kivul az alap jatekok: formabedobo, egymasba teheto poharkak, rudra huzhato korok, gyongy vezeto (nem tudom mi a nevuk 😆), puhakonyv,labda, kb ennyi. Es oszinten megmondva nem sokat jatszik veluk, inkabb a taviranyito es tarsai erdekli 😂 tervezek venni kozeljovoben majd egy egyszeru de jo minosegu jatekbabat, illetve ha latom hogy megerett ra akkor epitokockat.
2021. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Mi nagyon keveset vettünk, csak alkalomra, és akkor is csak egyet, de teljesen mindegy volt, mert a rokonságtól annyit kaptak, hogy így is tele lettünk minden kacattal. Ez legfeljebb akkor kivitelezhető hosszú távon, ha mástól se kap semmit soha.
2021. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom mekkora a család, lehet próbálkozni minimalizálni a dolgokat, de nálunk, bármennyire is szeretném, képtelenség... (férjem és részemről is 2-2 testvér+ unokatesókkal-nagynénikkel is közeli a kapcsolat + nagyszülők) néha sikerült rábeszélni a bandát, hogy dobjuk össze 1 nagyobb vmire, de akkor is hoznak pluszban vmi kis ajándékot még... nálam ez lehetetlen küldetés bármennyire is szeretném :D - szerencsére mivel nagy a család adom tovább a következő gyermeknek ami már nem kell :D
2021. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Én sem szeretem a sok játékot (el se férne), de még úgy is összegyűlik, hogy a rokonoktól is csak 1 dolgot kap alkalmakra 😱 szóval mi cserélgetjük. Egyszerre egy kategóriából 1 (max 2, ha olyan) van elöl, minden hétfőn csere. Mindig megvan az újdonság varázsa, és jobban el is játszik, mint mikor sok minden volt egyszerre
2021. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Mi is cserélgetjük, pici hely van a szobájában és én is úgy látom, hogy jobban lefoglalja, ha nincs mindig minden előtte. Gyakran szanálom is azt, ami már nem kell, kinőtte. Így csóró gyerek szobája mindig úgy néz ki, mintha alig lenne játéka, pedig csak a szekrény tetején van eldobozolva. :) Mindig van pár sláger, ha úgy látom, hogy unja, akkor levesszük a dobozt és választ belőle másokat. Akkor azok a slágerek egy darabig. :)

Ezen felül mi max évente 2-szer veszünk neki játékot, a többit a családtól kapja ha kell, ha nem. :D

2021. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 db 2x4-es IKEÁS kallax polc van, felében doboz, fele csak simán polcként - ebben vannak a 2 gyerek játékai, illetve van pár nagyobb játékuk (hintaló, babaház, kiskonyha). Ha már folyik kifelé, átnézem mivel nem játszanak és szelektálunk, legtöbbet el sikerült adni.


Tőlünk 1-1 játékot kapnak karácsonyra, szülinapra, stb, mivel tudom,hogy a szüleim rendkívül nagylelkűek, imádnak nekik vásárolni és tőlük több mindent is szoktak kapni 1-1 alkalomra.


A játékok rotálása nekünk is bejött olyan 3-4 éves korig, utána már emlékezett a játékaira, és csak felesleges nyűg volt, hogy fél óránként szedetett elő velem valamit :)


Egyébként én is a minőségi játékokban hiszek, egyfelől nem törik szét egy héten belül, másfelől azokat féláron simán eladtam, amikor már kinőtték őket.


A kreatív dolgok viszont nálunk fogyóeszköz, mivel jobban leköti őket,mint a játékok. Úgyhogy a gyurmát, kinetikus homokot, színezőt veszek időnként alkalomtól függetlenül is, főleg ilyen időben, amikor már nem töltjük a nap nagy részét kint.


Könyvek utánpótlása könyvtárból folyamatos, azt már nagyon ritkán veszek :)

2021. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kell a sok játék, a gyerekeim nagyon jókat játszanak velük. Arra figyelj, hogy jó minőségű cucc legyen, pl Hasbro, fischer-price,play doh,Disney. A másik, hogy inkább játék szetteket vegyél, amihez van is valami. Pl. Hot wheels kisautót kilövővel. Az én gyerekeim a szerepjáték okát szerették, ezért volt sok plüss akikkel piknikeztek, diszkóztak. Batman baba ment randizni barbival,mindent kombinálták mindennel. A csecsemő játot sose dobd ki, tanuló kutya, zenélő kisautó, mindennek megtalálták a helyét a játékban. Annyi hogy nem szabad egyszerre sok játékot adni, hogy időnként a megunták az el kell rakni szem elől és újra újdonság lesz.
2021. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!