Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukámra bízzam, vagy bölcsib...

Anyukámra bízzam, vagy bölcsibe vigyem?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés-választ olvastam a bölcsivel kapcsolatban, jót-rosszat egyaránt. Mégsem tudok dönteni. Most töltötte be a kettőt a kislányom, egy-két hónap múlva mennem kell vissza dolgozni. Anyukám a közelben lakik, nyugdíjas, és vállalná a kicsim gondozását ovis koráig. A férjem viszont (semmi gondja nincs anyukámmal, nagyon szeretjük őt, a gyermekünk is és viszont) határozottan jobb megoldásnak tartja a bölcsit, a közösséget. Hol telne el jobban, érdekesebben a napja? A korának melyik megoldás felelne meg leginkább? Melyik megoldás viselné meg kevésbé, hiszen ha anyukámmal marad, akkor is meg kell küzdenie a távollétemmel, azzal, hogy minden reggel elmegyek és csak délután jövök meg. Nagyon okos, értelmes gyermekről van szó, folyékonyan beszél már fél éve, számtalan éneket, verset tud, nagyon szépen és hosszasan játszik egyedül is, de másokkal (inkább felnőttekkel) is. A gyerekeket is szereti bár inkább csak addig, míg bohóckodásról, szaladgálásról van szó, ha elveszik amivel játszik, azt nagyon nehezen viseli. Ezért is félek a bölcsitől, ha vajon beletörődik-e ebbe, hogy ott már csak így van, meg tudják-e vigasztalni.

Anyukám mellett az utóbbi elkerülhető, ugyanakkor nem tudom, hogy elég szórakoztató társaság-e neki, hosszú téli hónapokon keresztül.

Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 16. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

egyértelmüen bölcsi de édesanyád segithet beszoktatni és add meg az ő nevét értesitésnek ha valami gáz van őt értesitsék mert el tudja hozni nappal is a bölcsiből ha netán beteg lenne.


kell neki a közösség és sokat tanulhat ott.

2010. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek, a bölcsi a jobb megoldás. MIvel ennyire barátságos a kicsi, kelleni fog neki a gyerektársaság, anyukád meg vigyázhat rá, ha szünet van, vagy valami miatt nem mehet.
2010. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Bölcsi.

A nagyi majd besegít a szünetekben, meg ha beteg lesz esetlegesen a kislány, vagy egyszer egyszer ő megy érte.

2010. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

szia!


Bölcsődében dolgoztam szakképzett gondozónőként de a pénz miatt váltottam. Én javasolnám neked hogy legyen fél napos a gyerek addig amíg megszokja az új rendszert. Ez azt jelentené hogy elhozza a mama ebéd után. Mikor már gond nlkül megy az elválás jól érzi magát fokozatosan szoktasd az ott alváshoz is mert soha nem tudhatod hogy mikor lesz rá szükség ne legyen akkor hatalmas törés neki. Akkor is még alvás után ha a mama elhozza 3 óra fél 4 fele mindenkinek jó lesz ! Te meg ne aggódj!

2010. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha anyukád olyan állapotban van, hogy bírja napi 8-10 órát a gyereket, én neki adnám,és majd oviba vinném.

Nálunk is ez a helyzet, de dédimama van, aki nem bírja már nap-mint nap, és főleg már két gyerkőccel...

Szóval én adnám anyunak, és vinném jövő szeptemberbe oviba.

Ha meg másképp másképp alakul, akkor is viheted bölcsibe..

2010. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

A kérdés az az, hogy már jelentkeztetek e egyáltalán a bölcsibe, mert már régen túl vagyunk a felvételin.Tehát ha még nem akkor 1-2 hónap ide oda esélyetek sincs a bekerülésre.

Amúgy is a bölcsire szavazok, azért a nagyinak elég megterhelő a napi 8óra a kicsivel.Én nem háritanám rá, amúgy a kicsinek is jobb inkább a hasonló korúakkal.Max nem 8 órát lenne a bölcsiben hanem a mama el tudna menni ebéd vagy alvás után érte korábban.Igen, én ezt választanám:)

2010. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Régebben azt mondtam, hogy anyukámra fogom bízni természetesen, bölcsi helyett.

De most látom, hogy milyen áhítattal nézi a kisgyerekeket, pedig még csak 14 hónapos. Most már biztos, hogy a bölcsi mellett fogunk dönteni, kell a gyerektársaság!

2010. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanezen a kérdésen filóztam 1-2 hete, és végül a nagyival közösen a bölcsi mellett döntöttünk.

Egyrészt túl melós lenne a mamának, a másik unokájára és a szüleire nem tudna annyi időt fordítani, mint eddig, és a gyerektársaság hiányozna a kicsimnek.

Betegség, szünet, stb. esetén viszont azonnal kéznél lesz, és ez így is baromi nagy segítség!

2010. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bölcsire szavazok. Az én Kisfiam magán bölcsibe járt és imádta.
2010. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nagyon jo helyen lenne anyukádnál is, de a bolcsi szorakoztatobb. saját fiamon látom,mennyire orul, rohan minden reggel a gyrekekhez, délután mesél, nagyon bejott nekunk.

de amivel számolni kell (vagy a bolcsikezdéskor, vagy késobb, ha majd csak oviba megy), hogy eleinte gyakrabban lehet beteg...otthon valoszínuleg kevesebb bacival, vírussal találkozik, míg a kozosségben tobbszor elofordulhat. sajnos ezt is tapasztaltam, az elso fél év nekunk szinte errol szolt..ugyanez elofordulhat majd oviban is, persze...

nekunk nem volt itthon mama, egyértelmu volt a bolcsi, és nagyon szeretjuk mindketten:) viszont anyukám és mi felváltva tudtunk szabizni és vigyázni rá mikor beteg volt...

2010. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!