Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? 22 hónapos...

Mit csináljak? 22 hónapos kisfiam semmilyen főtt ételt nem eszik meg!

Figyelt kérdés
Ha meghallja a szót: "ebéd", élből rávágja: "nem kell"! Rá se néz, elutasítja! Mit tehetek?
2010. aug. 14. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a főtt étellel csinálja?
2010. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne kommentáld az ebédet, csak add neki úgy, mint eddig. Van egy esetleges tippem: zöld, kék vagy narancssárga ételfestéket csepegtess bele, hogy érdekes színe legyen, hátha felkelti az ő érdeklődését is.

Ha megéhezik, úgyis enni fog, egy 22 hónapos gyerek nem koplal dacból, ha már korog a poci két órája.

2010. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is szokta(régebben a vacsit egyáltalán nem akarta megenni)mostanában,reggelit és uzsit nem akar enni.Vihetek neki 3-4 féle dolgot is,egyszerűen nem eszik meg semmit.Hát én ráuntam,mert utána nemsokkal meg ordított,hogy éhes(így majdnem felborult az evési rendszerünk),leültettem,és elkezdtem adni neki a kaját.Először hisztizett,sírt az első pár falatnál(azt szinte szó szerint beletömtem),aztán már ette magától.Most már egyre ritkábba csinálja.
2010. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, a főt étellel. Ha hagynám, egész nap pogit, joghurtot, krémtúrót enne. Szerencsére az almát, banánt, körtét és barackot szereti. Persze, már én is figyelek arra, nehogy kimondjam, hogy ebéd, dehát néha kicsúszik....:-DD Mindig azt hallom, hogy a gyerek tudja mi kell neki és hogy nem fog éhenhalni. De nem gond, hogy semmi főzelék, zöldség, husi??
2010. aug. 15. 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém meg csak zöldséget husit eszik minden mennyiségben és semmi gyümölcs. Tök mindegy mit csinálok. Ez van, én bízom benne, hogy tudják mi kell nekik. Igaz, mi nem nasizunk, yoghurtból is natúr és sima kefír.
2010. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk a nagy melegben nem volt hajlandó enni főtt ételt csak vajas "katonákat"meg dinnyét...
2010. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!