Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért harap a 12 hónapos baba?

Miért harap a 12 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Végül is barátnőm kislányáról lenne szó. tényleg nagyon szép és okos kislány is, de mindemellett igen kis rosszacska. Szegénynek nem igen tudok tanácsot adni, hiszen nincsen gyermekem. Mit lehet tenni egy 12 hós kislánnyal aki minden ok nélkül ha ölel és lát valamit vagy hozzád bújik harap? De valami iszonyat milyen nagyot, hiába mondják neki, hogy nem szabad, anyának fáj stb. Mintha a falnak mondanák, de az sem ér semmit, ha egy kicsit megüti a száját(persze meg sem érzi). Ugyanúgy csip is, elég nagyokat. Továbba ha rá jön a hiszti, akkor nincs mit tenni. Már késő változttni? Például evés. Na az egy tortúra van, hogy semmit sem eszik. És az a baj közvetlenül, hogy az etetőszékben sem marad el már kb. 10 perc után. De még a legrosszabb, hogy annyi ideje sem marad bnőmnek, hogy elmosogasson. Egyedül van otthon a picivel, nem hagyhatyja magára a szobába addig,az etetőszékben meg ha ad valami játékot nem marad meg Azonnal hisztiszik kiveszi belőle és mintha mi sem történt volna. Ilyen esetben milyen tanácsot lehet adni?
2010. aug. 9. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet ez egy korszak csak, amin túl kell esni. Hagyni persze nem szabad, mindig el kell mondani, hogy ez nagyon fáj, ilyet nem szabad csinálni.

Harapásra nekem bevált az , hogy kiderült, jön lányom foga. Kapott ő is egy rágókát (az 5 hósomnak is van) és azt rágcsáltatom vele, ha látom, hogy harapna.

A hisztit nem szabad hagyni, tudatosan kell viselkedni és következetesen.

Mosogasson akkor, amikor alszik. Én is akkor mosogatok, és főzök, és még ami takarításra van idő.

2010. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, lehet durva amit írok de nálunk bevált. A fiam aranyos, kedves gyerek volt de néha rájött a hoppáré és harapott...bárkit..nagyszülőt, minket..egyszerűen bármit próbáltunk nem jött be...a gyermek orvos legyintett mikor tanácsadáson megemlítettem neki és azt mondta, hogy harapjak vissza..egyszer de úgy, hogy megérezze....nem tettem meg de az apja igen...azt a fájdalmas sírást sose felejtem el de megérte:) soha többé nem harapott ...megérezte mennyire fáj az..
2010. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!