Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 eves gyerek nem eszik mert...

5 eves gyerek nem eszik mert a hangok azt mondtak a fejeben hogy nem szabad? Mi ez?

Figyelt kérdés

5 éves kislány nem eszik, 4 hete korházban van, mesterségesen táplálják... mosolygós élettel teli kislány annyira pozitív volt mindig.... Azt mondja a fejében a hangok mondják, hogy nem ehet.

Ezt mi okozhatja?

Történt ilyen mással is?


2019. aug. 2. 08:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, te ki vagy ebben a történetben?

Nem lehet, hogy csak pletyka?

2019. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
10%
A 7. válaszoló nem ír hülyeséget...
2019. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Én elsőre skizofréniát mondanék. Bár akit én ismertem skizofrén az már felnőtt volt. Úgy tudom, jmkesobb jelentkezik. Kora felnőtt korban.
2019. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%
7es valaszolo vagyok. Ismeretsegi korben volt egy kisfiu, akinek komoly viselkedesi problemai voltak. Sulibol ki akartak rugni stb...8 eves fiurol beszelunk. Be akartak gyogyszerezni. Egy alkalommal a foldon fetrengve orditott, hogy "hagyj beken, menj innen, ezt nem en akarom csinalni". Akkor jottek ra a szulok, hogy itt vlmi mas van a hatterben mint viselkedesbeli gondok/hiperaktivitas. Elvittek homeapata dokihoz aki a tortenetet hallva egybol kuldte tovabb egy latohoz/kinezeoligushoz. Es lassatok csodat megszuntek a problemak. Nem kellett sulit valtson. Ja es elotte honapokig pszihologushoz hordtak a gyereket.
2019. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Tuti hogy nem pletyka, a család barátja vagyok.. mamától tudom.. ő mesélte nekem mert sok mindent megbeszélünk
2019. aug. 5. 10:43
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha az anyuka barátja vagy, akkor kérlek felejtsd el azt a butaságot, hogy a depressziója akkor köze lehet ehhez! Van elég baja enélkül is gondolom.A depresszióra való hajlam örökölhető,2x nagyobb esély van rá, hogy valamikor az életében depresszios lesz, ha a szülő, az volt, mint ha nem, de amit leirsz, nem depressziós tünet!!! Tudom miről beszélek, én is örököltem, voltam is már kétszer, de soha nem hallottam hangokat. Ez skizofrén tünet, de én úgy tudom, azt ilyen korú gyereknél nem diagnosztizálnak.Kamasz, fiatal felnőtt korban a leggyakoribb a megjelenése.

Én két ilyen gyereket ismertem hasonló problemaval, azt mondtak rájuk, hogy "skizofrén tüneteket mutat", de nem diagnosztizáltak.

2019. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Sajnálom nem akartalak felhergelni csupán egy feltételezés volt...

2019. aug. 6. 09:10
 18/20 anonim ***** válasza:

Dehogy hergeltél fel. Általában nem vagyok depressziós (mint most se, és alapból elég nehéz felhergelni, a nyugalom szobra vagyok:) Csak elképzeltem az anyukát, akinek épp kórházban van a gyereke komoly gond miatt. Akkor is szörnyű lenne azt hallania, hogy ő az oka (hiszen tőle örökölte), ha igaz lenne, hát még így, hogy nincs semmi alapja. Bármi is a kislány baja, a "hangokat" nem okozhatja depresszió.

A kérdésed az volt, hogy mi okozhatja. Én arra válaszoltam, csak közben felmerült az is, hogy mi nem:)

Szép napot!

2019. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Persze én értelek, csak ez nem sima depresszió hanem mániákus depresszió, amit ő is örökölt. Ne érts félre nem vagyok doktor, de úgy tudom van a mentális depresszió ami bárkinek lehet mert épp nincs sínen az élete, meg van ami már születésénél eldöntődik hisz vmi nem úgy működik a buksijában ahogy kellene. Nyílván nem amiett lett ez de az is közel áll az elmebajhoz hisz az elméjével van a probléma. Nyílván igazat adok hogy a kettő nem áll kapcsolatban de lehetett rá hajlama... Mellesleg én alapból elítélem azt, mikor valakinek az arcába mondják többször is az orvosok hogy mániákus depressziója van, még sem kezelteti magát... majd így szül és neveli a gyerekeit.. ti nem láttok bele én igen.. ezt elítélem de nem mondom azt hogy az ő hibája ez sajnos senki hibája :(
2019. aug. 9. 13:10
 20/20 anonim ***** válasza:
Értem, de honnan tudhattuk volna, hogy mániás depresszióról van szó, amikor nem azt írtad? Az egy másik betegség, én viszonylag keveset tudok róla, mert nincs olyanom. Arra például sokan állandó gyógyszert kapnak, hogy tünetmentes legyen. Depresszióónál ez se így van. Nem kell szedni semmit, ha nincs semmi bajod.
2019. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!