Milyen témákat beszélnétek meg egy 9 éves kisfiúval, napi rendszeres beszélgetések alkalmával?
Segítségeteket szeretném kérni. Bevezettem a gyerekeimmel, hogy naponta 20-30 percet egyesével csak velük beszélgetek, csak rájuk figyelek. A 6 éves lányomnál nagyon jól működnek ezek az alkalmak, van hogy társasozunk, szerepjátékozunk, csak úgy beszélgetünk.
A 9 éves fiammal már sokkal nehezebb. Nagyon várja az alkalmakat, mindig kérdezi mikor lesz az ő fél órája. Amikor ott vagyunk és elkezdünk beszélgetni akkor mindig leállít a témákkal, amiket fölvetek hogy ne erről beszéljünk. Viszont ő nem hoz elő semmiféle témát, próbálom több oldalról megközelíteni. Tegnap rugós fociztunk de mivel én nyertem megsértődött.
Szeretném életben tartani ezeket a félórákat de félek nehogy érdektelenségbe fulladjon. Azt tök jónak tartom, hgoy várja, de hogyan tudom fönntartani ezt a várakozást ha nem tudok a fiamra hangolódni, ha nem találom meg az utat hozzá?
Remélem érhetően fogalmaztam és várom hátha tudtok segíteni.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Ez a félóra nálunk teljesen rugalmasan alakul, nincs időponthoz kötve.
A lényeg, hogy csak vele vagyok. A kislányom nagyon cserfes, a kisfiam meg inkább visszahúzódó , emiatt is alakítottuk ki ezt a félórát.
Sulis témáról egyáltalán nem akar beszélni, azt amúgy is megbeszéljük vacsora közben, vagy hazafelé a suliból. De mégis úgy érzem valamit vár tőlem és nem tudom, hogy mit :0
Lehet, hogy tényleg megpróbálunk semmit sem csinálni csak jólérezni magunkat. A rugós foci tényleg nem a legjobb választás, annyira próbálkoztam, hogy nyerjen de valahogy így alakult :)
Nagyon szívesen veszem ha írtok még ötleteket, mindegyikből tudok valamit tanulni!
Nekem a gyerekeim 6 és 8 évesek. Mi minden este közössen vacsorázunk és ilyenor mindenki elmondja mi történt.
Èn külön szoktam még kényes témákat felhozni. Ki a legjobb fej az iskolában. Mi az ami abszolút nem jó az iskolában, de mindig más. Ha azt mondja, hogy valamiröl nem akar beszélni, akkor vissza kérdezek, hogy miért nem? Rosszul érzi magát töle? Elmondja-e késöbb?
A közös játék és a közös beszélgetés szerintem telejsen külömbözö. Ha játszunk akkor a játékra koncentrálunk és nem merülünk mélyebb beszélgetésbe(ha csak nem jön).
7!
Pedig akkor lehet a legőszintébb -beszélgetésbe merülni a gyerekkel, mert akkor nem koncentrál arra, hogy mija z elvárás, hanem elengedi magát. Nem véletlen, hiygba gyermekpszicholgusok is igy dolgoznak
Nagyobbik lányom 7 éves, elsős.
Persze minden nap megkérdezem tőle az alap dolgokat - mi volt a suliban, miket tanultak, kivel játszott ma, hogy érezte magát stb., de ilyenkor általában nagyobb, hosszabb beszélgetés nem alakul ki, csak néhány alap mondatban beszél ezekről.
Sokszor olyankor beszélgetünk hosszabban ha én bent vagyok a szobában és ő bejön hozzám, elkezdünk hancúrozni (csikizem, ő nevet stb.), aztán a végére már csak heverészünk vagy hülyéskedünk, közben ez átalakul és lehet h ő kezd el valamit mondani vagy mesélni, lehet hogy én, de ilyenkor hosszabban, részletesebben szoktunk beszélgetni egyes témákról, és addig ki sem jövünk amíg ezt nem unjuk meg. Persze ez nem mindennap alakul így ki, lehet hogy csak vagy kéthetente egyszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!