A wifi témát hogy oldjam meg?
Ha szünet van vagy hétvége akkor szerintem túlzás az sem mind1 hány éves gyereket akarsz korlátozni.
15 éves kor felett csak ártasz vele.
Leírtad, hogy nincs változás tehát jó ötlet volt?Nem.
A kamasznak meg kell tanulnia, hogy ha nem alszik, fáradt lesz, magával fog kicseszni.Amúgy is más a bioritmusuk mint a felnőtteknek.
A beszélgetést meg nem lehet erőltetni.
Nálam 10kor van, hogy szólok.Nem kapcsolok ki semmit.A telefonon net nélkül is tud szórakozni amúgy.
Nem hiszem el, hogy a wifire fogod, hogy nem akarnak veletek beszélgetni.
Ha valóban jó szülők lennétek, akkor együtt játszanátok/kirándulnátok/beszélgetnétek/főznétek/filmeznétek/vásárolnátok/utazást terveznétek stb.
Ti most komolyan ki akarjátok kényszeríteni a gyerekeitek társaságát?
Ajánljatok olyat, ami izgalmasabb a wifinél. Bizony, sok ilyen van. Vagy kapcsolódjatok be, játsszatok többen több gépről, közben lehet beszélgetni is.
Na várj csak. 15 évesen én háromig iskolában voltam, négyre hazaértem, négytől ötig-hétig (mikor hogy) tanultam, házit írtam, másnapra készültem. Időnként tovább is. Tehát gyakorlatban a korlátozásotok azt jelenti hogy másfél órájuk van egész nap internetezni, 20:00-tól 21:30-ig. Ez egy kamasznak borzasztó kevés, egy filmet nem tud megnézni szerencsétlen.
Ne így kényszerítsd ki a társaságukat, mert nem az lesz a vége hogy megszeretik a veletek töltött időt, ezt garantálom.
Helyette a következőket javaslom:
- Tudjátok meg miért nem akarnak veletek beszélgetni. Sok tini azért nem szívesen van a szüleivel, mert a beszélgetés nagyon egyoldalú, abból áll hogy a szülő kérdez az általa fontosnak vélt témákról (iskola, továbbtanulás, tehát minden ami egy tininek nem érdekes téma) a gyerek pedig felel. Ez nem beszélgetés, hanem számonkérés. Próbálj meg nyitni a gyerekeid felé, megtudni őket mi érdekli, ítélkezés és véleményalkotás nélkül.
- Szervezzetek közös programokat. A kulcsszó a közös, nem a ti általatok erőltetett. Ez szintén gyakori hiba, a szülők "családi program" címén leszerveznek egy kirándulást vagy kiválasztanak egy filmet, aztán csodálkoznak hogy a kamasz gyerekeik akik meg se lettek kérdezve nem lelkesednek. Engedd hogy ők válasszák ki a programot, és ne legyen beszabályozva hogy minden pénteken menni kell valahova akkor is ha épp most nem akarnak.
-Kössetek egy kompromisszumot amelyben feloldódik a wifitilalom, és helyette bevezettek valami olyan családi változásokat amik után nem akarnak elzárkózni.
-Úgy általánosságban kezeld partnerként a gyerekeidet, hallgasd meg őket 13-15 évesen már személyisége, véleménye van, azzal hogy benyomsz egy tiltást "mert én azt mondtam" indoklással, a probléma gyökerét nem találod meg, viszont növeled köztetek a szakadékot.
Üdv:
Egy "gyerek" akinek 20 éves koráig tartott ezt felismerni
Nálunk este 10-kor kapcsol ki a wifi.
És ez igy is marad érettségiig. (Hétvégén mehet tovább).
Majd elmesélik a pszicológusnak, hogy milyen terrorban éltek.
Egyetemen, kollégiumban majd szabályozzák maguknak. De egy kamasz nem fekszik le időben, ha másnak fáradt, inkább zombiként végigüli a sulit, majd felébred a gép előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!