Budapesti Amerikai Nemzetközi Iskola, beíratnád a gyereked ha később Amerikában szeretne élni?
Ez ugye Amerikai érettségire készít fel. Szeretne majd kimenni csereprotrammal és ott érettségizni majd itt menni egyetemre.
Pár barátnőm gyereke oda jár. Tipikus Amerikai iskola, nagyon szeretik.
Sok értelmét nem látom, nem nagy esély van rá, hogy amerikaban éljen.
Természetesen nyelvet tanuljon, simán fizetek neki magántanárt bármikor, de ennek az iskolának értelmet nem latom
Èn Németországban élek, és itt is van a közelben egy nemzetközi iskola.(igazából angolnyelvü)
Barátnöm angol és ott tanít alsósokat. A nagyobbik gyerekét oda iratta be és a gyereket 3-tól kivette és rendes német iskolába irattatta be. Miért?
Mert a gyerek nem tanul meg egy rakat dolgot németül, és a gyereknek a továbtanulásban a német fontosabb lesz.
Mo-n rengeteg angolnyelvü általános iskola van. Ès ha a gyerek bírja is, pont a továbbtanulásban vannak gondjaik. Pl Mo-n egy barátnöm arra panaszkodott, hogy a 13 éves fia egy rakat dolgot nem tud földrajzból vagy környezetböl magyarul.
4
Igen, a Nagy Művelt Magyarország milyen nagy mértékben megelőzi a Műveletlen Usát mindenben ... Ja, nem.
Minden gyerekünk nemzetküzi iskolába jár, egy idő után internátusba. Azért, hogy a világon bárhol könnyedén megállják a helyüket skillek tekintetében is.
5!
Tény, hogy egy hogy átlag magyar érettségiző kb akkora lexikális és általános műveltségi tudással rendelkezik, mint egy átlag egyetemista. A "skillek tekinteteben" az fog helyt állni, aki az adott témát tanulta. Egy átlag amerikai nem fog neked számítógépet programozni/nyílt szívműtétet vegezni/Shakespeare-t tanítani, ahogy egy átlag magyar se. Az fogja tudni ezeket, aki ezt tanulta. A magyar oktatás alap és középszinten kaka, de uyganez igaz az amerikaira is - pláne, hogy ag átlag teszt a kiválasztós, kb 50% eséllyel meg az is ki tudja tölteni, aki nem beszéli a nyelvet.
Külföldi iskolába akkor érdemes járni, ha az ember belátható időn belül adott országba költözik. A kérdező gyereke, hacsak valami olyan háttér nincs, ami ezt lehetővé tenné, nagy eséllyel nem fog amerikaba költözni. De ha van rá évi ~20e dollár, hajra. A probléma akkor lesz, ha valami miatt nem jön össze a pénz, vagy a gyerek mégis olyan pályát választana, ahol a magyar oktatás a fontos.
6
Nem az érettségizőktudását kell összehasonlítani, az lótúrót nem ér, a minden PISA teszten elbukott magyar oktatási rendszerben.
A 25-30 évesek tudását, adaptív képességét, a jelen kornak megfelelő skilljeit, stb. kell összehasonlítani, és rájössz, mennyire siralmas a magyar oktatási rendszer. Zuhanórepülésben van, körülbelül 15 éve, adatok nyilvánosak és elérhetőek, több nyelven, magyarul is.
A magyarok okosak, a magyar iskola jó: ez egy megdőlt, régi mítosz. Pont olyan, mint az, hogy az amerikaiak kövérek, miközben Magyarország a világ (!) 4 (!) legelhízottabb nemzete.
6
Külföldi iskolába akkor érdemes járni, ha olyan szemléletmódot, tanulási és tudásfeldolgozási képességet akar valaki adni a gyerekeinek, amivel a világ legtöbb országában megállja majd a helyét, de minimum nem magyar egyetemre fog járni az illető.
Értem, tehát a PISA teszt a lényeg. Most nézem, Szingapur ah első a problémamegoldó teszten. Utána Japán és HingKong/Kína következik. Tehat a logikád szerint ezekbe az iskolákba kellene a gyereket beíratni. Ugye? Mert esélyes, hogy sokra megy vele, ha pl japánul tanul, mert egyértelmű, hogy Japánba fog költözni és ott épít karriert, ugye?
Nem.
Mivel az iskolában évi 5 millió a tandíj és az egyetemen is hasonló lesz ezért erre fel vagyunk készülve.
Talán még az az év lesz a legolcsóbb amikor cserediák lesz. 😊
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!