Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy segítsek 16 éves lányomna...

Hogy segítsek 16 éves lányomnak feldolgozni barátja halálát?

Figyelt kérdés
38 éves nő vagyok,egy 16 éves lányom van.Amikor ő 1 éves volt apjával elváltunk,és a gyerek hozzá került,én kevésszer láthattam.fél éve hozzám költözött,mert édesapjával nagyon összeveszett,és ezt tartották mindketten a legjobb döntésnek.3 éve volt egy barátja,nagyon-nagyon szerették egymást,amikor itt voltak nálam mind a ketten ,ahogy egymásra néztek már abban olyan nagy szeretet volt...ez a fiú tegnap egy autóbalesetben meghalt.Engem hívtak,hogy adjam át a lányomnak.hát igen nehéz volt de elmondtam,ő azóta kulcsra zárva sír a szobájában,éjszaka sem aludt semmit,egész éjszaka hallottam hogy sír.enni sem hajlandó,wc-re egyszer jött ki,ennyi volt a kinnléte.nincs köztünk ilyen "anya-lánya-kapcsolat"még,hát persze,ez szerintem érthető.mit tegyek,hogyan segítsek neki?tudom,hogy nagyon nehéz neki,de én ebben a lelkizős témában nem vagyok jó...amúgy nincs új családom,ketten élünk.bocsi,picit hosszú lett.előre is köszi
2010. máj. 4. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Mivel még nagyon friss a gyász, ezért én azt javaslom, most adj a lányodnak egy kis időt, hogy kisírja magát. Biztos, hogy napokig, de az sem kizárt, hogy hetekig be lesz zárkózva a könnyeivel, és az emlékeivel. Addig, amíg el nem fogynak a könnyek, nem tudsz mit tenni.


Ha már kimozdul a szobából, próbálj valamivel kedveskedni neki. Főzz egy teát, kávét, vagy amit szeret, kínáld meg, éreztesd vele, hogy ott vagy mellette, ha beszélgetni szeretne. De ha csak azt igényli, hogy csendben üljetek egymás mellett, abban is támogasd őt.


Ne hozd szóba a barátját, ha ő nem beszél róla. A gyászmunka egy lassú folyamat, nem lehet sürgetni. Bár azt írod, nem túl szoros köztetek a kapcsolat, de ha sír, ha kiborul, simogasd meg a fejét, vagy fogd meg a kezét. Ha nem elutasító, öleld át, hogy érezze, hogy nincsen egyedül, és mondd el neki, hogy mellette állsz, számíthat rád, és hogy szívből sajnálod, ami történt.


Légy vele nagyon türelmes, és ha hetek múlva is ugyanilyen zárkózott, akkor - és csak akkor! - próbáld meg kicsit kinyitni őt a világ felé. Talán van olyan barátnője, akit nagyon szeret, akit áthívhat, akinek elmondhatja mindazt, amit érez, ha neked esetleg nem is képes megnyílni. Éreztesd vele, hogy most ő a fontos, és ha átjön az a bizonyos barátnő, esetleg tartsd ott éjszakára is.


Nagyon nehéz helyzet ez, de kellő tapintattal, empátiával sokat segíthetsz neki a háttérből, hogy képes legyen feldolgozni a történteket. A lényeg, hogy ne erőltess semmit.

2010. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Az első jókat írt.

Amúgy nagyon sajnálom, szörnyű lehet:(

2010. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
nehezen de tovább fog lépni csak idő kell neki :(
2010. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom!:'-( Együttérzek teljesen, nekem január végén halt meg a barátnőm, szintén egy autóbalesetben. Mi 2 évig voltunk együtt. Az első válaszadó tényleg nagyon jókat írt! Ne erőltess semmit! Mikor megtudtam, még nem tudtam sírni, sokkot katam. Amikor felfogtam, kizúdult minden belőlem és csak zokogtam sokáig... Igaza van abban is az első válaszadónak, hogy HA NEM elutasító, akkor öleld át! Hozzám is bbejöttek a szüleim a szobámba, hogy átöleljenek, de én elutasítottam Őket, mert attól csak mégjobban sírnom kellett.... Teljesen megértem, hogy nincs étvágya:( Én sem ettem és le is fogytam, nem keveset... de gondolom a stressz is közrejátszott ebben. Sajnos még nagyon frissek a sebei, hosszú út áll előtte(tek)... Nekem már fél éve lesz lassan, de még mindíg olyan, mintha tegnap történt volna:'-( Már nem is mondom, hogy támogasd mindenben, mert tudom, hogy megteszed... Szerencsére nagyon jó emberek a szüleim, sokat számít, hogy mellettem álltak akkor is, amikor megtudtam és természetesen most is. Már nem sírok annyira és annyit, mint az első hónapokban, de azért még sokszor előfordul és olyankor megölelnek, vagy valamilyen módon tudatják, hogy ott vannak nekem! Nagyon sok erőt kívánok a lányodnak és Neked is, hogy legyen erőd felkarolni Őt! Mielőbbi megnyugvást kívánok! Gyuszi, 18
2010. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!