Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a 9 éves lányommal...

Mit kezdjek a 9 éves lányommal, aki már most nem fogad szót és nagyon befolyásolható?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem tesz rendet a szobájában és a barátait is lecserélte,azóta nem bírok vele.Az egyik "legjobb" barátnőjének készített egy nagyon jó nyakláncot,amit a kislány visszaadott neki,mert az én lányom ment olvasás versenyre és nem ő.(tehát irigységből)Nagyon rosszindulatú ez a lány.Gúnyolódott,mert az én lányomnak csak most lett Hanna M-ÁS pulcsija és neki előbb volt.Sok lenne felsorolni.

Ma suli után nem haza jött,hanem megint a barátai kérésére csavarogni ment és kísérgette őket az étkezőbe,ahova az én lányom nincsen beíratva.

Osztály első volt ,de már a tanulást is hanyagolja.Az apukájával is flegmán beszél és az én intelmeimet sem veszi komolyan.

Mivel büntessem meg,hogyan hathatnék rá,ha már a szép szó sem segít.A mostani barátai között van olyan lány,aki fenyegette és a barátságával zsarolja,ha ezt és ezt teszi,ő nem lesz a barátja....és úgy fejbe ba**za,hogy kifolyik az agya.

Miért kell ilyen barát az én lányomnak,miért nem vesz komolyan engem?Hogyan büntessem?Most vissza mentünk dedóba,mert 50* kell leírnia,hogy nekem anyu parancsol.

Fogalmam sincsen hogyan hassak rá,hogy ne legyen a barátai által ennyire befolyásolható.

Ki mit tenne a helyemben?


2010. ápr. 23. 14:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál!

Hááááát,igen.Lényegében leírtad,amit gondolok,csak nem mertem azt írni,hogy félek,hogy a kislányomból ideje korán kis k lesz.Igen,ez a mai divat Lady Gaga(én is elhallgatom néhány számát)és társai.Sajnos,hogy az ilyen lányok és Playboy villa lakói a példaképek.Még én sem tartom magam öregnek,hiszen csak hamar lettem anyuka,30 éves vagyok.Tehát tudok és akarok is a korral fejlődni,csak mindennek meg van a maga ideje.

A körömlakkot ellenzem a suliba,ha nyáron kiszeretné próbálni,ám legyen valami kis enyhe rózsaszín,de ettől erősebb nem.

Vannak korlátok,amiket elvárok és el is vártam a lányomtól,hiába "kis tini".Amennyire tudom megpróbálom felvenni a helyzettel a tempót és a ma délutáni családi beszélgetés meg tette remélem a hatását.Meséltem a lányomnak sztorikat,amit a barátai láttak a nővérüktől és elmeséltem neki,hogy félek,hogy az első szerelmi bánatánál majd ő is hipót iszik,mint x tesója.Korrekt szeretnék lenni vele és leszek is,egészen addig,amíg nem él vissza a bizalmammal.

Korához illően kezeltem és kezelem,kis lányhoz illő divatos ruhákat kap,de hogy miniszoknyában és csizmában,lakkos körömmel engedjem suliba,mint ahogy a "barátai" járnak....nos,nincs az az ember,aki engem erre rá tudna venni,hogy engedjem.

Örülök,hogy vannak még ilyen gondolkozású fiatalok,mint te,aki nem divatból és majomkodásból csókolódzik lányokkal,hanem próbál a mai divat majom világban normális ember maradni.Még egyszer köszi,hogy írtál:)

2010. ápr. 23. 19:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekes...

A húgom csak 1 hónappal idősebb, még sem tudja, ki az a Lady Gaga, vagy nem tudom ki... túl sok tévét néz a lány, az biztos.

2010. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

18:41 vagyok.

Szívesen írtam.:)

Igen, sajnos tényleg ez a baj, hogy Lady GaGa és a PlayBoyvilla lányai a példaképek...Pedig nem így kéne lennie.Minél fiatalabb generáció, annál hamarabb elkezdi a "menő" korszakát élni.És véleményem szerint a gyerekeket úgy kell nevelni, hogy kikerüljék ezt a korszakot.Hiszen semmilyen szempontból nem lenne jó dolog, ha neadjisten pl.a te lányod 12-13 évesen azzal a hírrel köszöntene téged, hogy "Anyu!Lehet, hogy terhes vagyok!"...

Természetesen az is egy előny, ha a gyerek egy egyedi alaptermészettel rendelezik, és eleve nem látja helyesnek az ilyen dolgokat, illeve nem követi azokat.Sajnos azt kell mondanom (nem sértésből), hogy ez a tulajdonság a te lányodban vag nincs meg, vagy túl erős hatással van rá ez a mai divatvilág...Éppen ezért neked kell előteremtened benne azt, hogy érezze, hogy nem helyes az, amit csinál illetve amire rá akarják beszélni.Mint már mondtam, az egyetlen megoldás a sok beszélgetés.Az első lépést már megtetted, reméljük, ez majd hatással lesz a lányodra!Kívánok sok szerencsét és javulást!Szia!

2010. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Igazából csak szörnyülködöm azokon, amiket leírtatok, te kedves kérdező, és néhány válaszoló, főleg a 12 éves lány, akinek olyan eszement osztálytársai vannak. Már kinőttem a tini korszakot, és még messze vagyok a gyerekvállalástól, ezért is nehéz elfogadnom, és felfognom, hogy milyen irányba, és már milyen korán "mivé" fejlődnek a gyerekek. Abban viszont biztos vagyok, hogy 8-9 évesen én még barbie-babáztam, amiért "rajongtam" az a sailor moon és társai voltak.

Lehet, hogy elsőre zokon venné a lány, de lehetne hogy nem hagyod egyedül bóklászni iskola után, hanem érte mennél órák vagy napközi után. Ilyen idősen én napközis voltam, és anyukám vagy ritkábban apukám járt értem iskola után. Jár-e valamilyen külön órákra? Egy ilyen idős gyereket le kell foglalni, ki kell fárasztani, de mindenképpen kell vmi olyan időtöltést találni neki a tanulás mellé, amit élvez és/vagy hasznos, építi a személyiségét. Érdemes olyan társaságba járatni, ahol normális emberekkel találkozhat, lehetnek ezek a saját korosztályából, de akár idősebbek is, akik tudják, milyen butaság, amiket csinál, ezért ha ilyenről mesélne nekik, biztos helytelenítenék, akár egy a 12 éves válaszolóhoz hasonló tizenéves környezet. Ha szeret sportolni, akkor vmilyen sportegyesülethez, v csak az iskolába, ha az megbízhatónak tűnik, ha szeret énekelni, muzikális, vmilyen hangszeren tanítani. Ebben korban még elkezdheti, később már kevésbé. De egy megbízható felnőtt tanár is, pl akihez zeneórára jár, komolyan tudná fejleszteni a jó irányba. Talán lenne esélye kinőni ezt.

Drasztikusabb lenne átíratni egy másik iskolába, de persze minden osztályban van olyan klikk, amit hasonló lányok képeznek, és valóban úgy tűnik a lányod túlságosan is meg akar felelni nekik, könnyen befolyásolható. De az ilyen klikkek sokkal kevesebbet számítanak, v talán nem is fejlődnek ennyire szemtelenné, ha a tanárok tényleg képzettek, tanításra termettek, tudnak hatni a gyerekre, megvannak a lehetőségeik és adottságaik. Sajnos azt hiszem nagyon nehéz lehet olyan tanári kart találni, ahol zömében jó munkaerők vannak. Már csak a saját osztályomat például véve, akik közül sokan csak azért választották a tanítói pályát, mert más ötletük nem volt.

Remélem mondtam vmi hasznosat is, igazából én csak a saját példámból tudok kiindulni. Néha töröm rajta a fejem, hogy tényleg, hogy lehet egy gyereket önállóságra, tiszteletre nevelni, hogy ne legyen befolyásolható, de azért jó irányba vinni, és még mellette tanítani, fejleszteni, inspirálni is. Remélem te már nagyjából tudod ezekre a választ. Sok sikert a gyerekkel!

2010. ápr. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál!

Megpróbálom megtalálni az arany középutat a gyerek nevelésben.Bízom benne,hogy a lányom megfogadja a tanácsomat és ismét régi önmaga lesz és nem egy befolyásolható csitri.

2010. ápr. 26. 10:52
 16/17 anonim ***** válasza:

most "nevled" meg mert ha nem teszed rosszabul sűlhet kí 15-16 évesen


de ha túl szigoru leszel akkor elszakídhatod magadtol

2010. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi lett veletek kérdező?

Az én fiam most kilenc, és hasonlóan viselkedik, mint a te lányod anno.

2017. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!