Mai generációhoz tartozó fiatalok ti milyen könyveket szeretnétek olvasni? Mi az a fő problematika ami foglalkoztatna titeket? Mi kellene hogy legyen szerintetek a kötelező olvasmányok listáján és mi nem?
Engem az orvostudomány érdekel már szinte függő vagyok. Bármi ami az orvoslásról szól elolvasom :)
Nekem eddig ezek a kötelező olvasmányok voltak:
Keménykalap és krumpliorr-nekem tetszett
A Pál utcai fiúk-ez se volt rossz, bár kicsit unalmas
Egri csillagok-nekem nagyon bonyolult volt, szinte mindig elesztettem a fonalat
Szent Péter esernyője-kedvenc :) Mindenkinek ajánlom
14/L
Én kényszerből elolvastam a kötelezőket, egyedül a Goriot apó tetszett. Már a tudat, hogy el KELL olvasni, már az idegesített.
Kalsszikusok közül Krúdy Gyula könyveket szereztem be. Babits Mihályt szeretem még.
Sajnos sokkal jobban szeretem a krimiket és a horrort, mint a klasszikusokat. A vámpíros/misztikus könyveket viszont utálom.
Egy kötelezőt sem olvastam el:)
Pedig(!) régi és újabb könyveket is egyaránt szoktam olvasni,elég gyakran,mivel kikapcsolódásként szeretek fantasy/romantikus/krimi könyveket olvasni. De szinte bármi szóba jöhet.
Versek? Ady,Kosztolányi,Juhász és József,bármikor bármilyen körülmények között jöhet.
A kötelezők közül nekem tetszett a Nyomorultak, imádtam Karinthy humoreszkjeit, és Tóth Árpád, József Attila és Vajda János verseit, valamint Shakespeare szonettjeit.
Olvastam szinte az összes kötelezőt, és szerintem nagyon out-of-date mindegyik, jó lenne több érdekesebb és jobb regényt is behozni, és nagyobb szabadságot adni az olvasásban, több választhatót. Amit én behoznék az Lois Lowry-tól az Emlékek őre, a Harry Potter (emiatt szerettem meg egyáltalán az olvasást), és benthagynám Karinthy Tanár úr kéremjét. Amit sürgősen kiszednék az a szegény kis trombitás szimbolista klapec nyöszörgései, ahogy Karinthy nevezte a Légy jó mindhaláligot. Hát az valami borzalom. Az Egri csillagokat csak az első fejezetig bírtam olvasni. A kőszívű ember fiai az elmegy kategória volt.
Nagyon tetszett Agatha Christie Tíz kicsi négere, illetve a Leslie L. Lawrence könyvek, ezeket 14 évesen kezdtem olvasni, illtve Anthony de Mello Abszurd egypercesei, amire 15 éves korom körül kaptam rá. Coelho Alkimistája is jó volt, illetve a Da Vinci kódot is szerettem. A Szent Johanna gimin rengeteget röhögtem, ciki, nem ciki, ma is nagy kedvencem.
A Leslie L. Lawrence könyveket azért szeretem, mert mindig valamilyen, számomra idegen kultúra legendájára épülnek a krimijei, szinte ott érzem magam a helyszínen, a hangvétele humoros, szórakoztató, a történet pedig izgalmas.
Nem szeretem azokat a könyveket, amikben lassan történnek a dolgok, és a főszereplő belső történései vannak benne leírva, aki pl. szenved egy könyvön keresztül, hát azt nem bírom. A Harry Potterben megfogott, hogy egy teljesen más világ, na és ki ne álmodott volna gyerekként varázserőről, a hangvétele humoros, az 5. könyvet kivéve, ahol sok a belső történéses szenvedés, izgalmas, pörgős, és szépen ír az írónő az emberi értékekről.
Tudományos könyvek(főleg fizika). Politika, tudomány.
Mi nem(csak abból írok amit olvastam, vagy tudom, hogy kell/kellett volna):
-Légy jó mindhalálig(unalmas)
-Abigél(unalmas)
-Szt. Péter esernyője(lapos)
-volt valami nagyon vacak, a címe nem ugrik be, de egy gyerek került az apja életébe és fordítva
-Momo(túl pfff)
-Kis herceg(5-ben van, de följebb kéne vinni 9-10-re mivel van aki megérti a lényeget, 5-ben is de ez max 5% tapasztalataim alapján)
Ami kéne:
-történelmi regények(Halál a tengereken, Hunyadi stb.)
-örök klasszikusok(Star Wars könyv verziói)
-Rejtő, vagy ha van akkor több
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!