Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért tagad le egy 16éves...

Miért tagad le egy 16éves lány valamit, ha ő csinálta?

Figyelt kérdés
Mindig úgy lettek nevelve,ha megmondod,hogy te tetted,akkor nincsen büntetés,de ha letagadod akkor dupla büntetés jár!A 16éves lányom szemrebbenés nélkül a szememben letagadja a dolgokat,nem értem,hogy miért és ez mire jó neki.Várom a válaszokat,hogy ez miért jó igy neki?Előre is köszi!
2009. szept. 14. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos fél a büntetéstől, és így próbálja elkerülni. Próbáld meg úgy rávenni, hogy büntetés helyett inkább ülj le vele nyugodt hangon beszélgetni, hogy ez nem helyes ha így tesz. Mondja el nyugodtan, nem lesz büntetés.
2009. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ,már a beszélgetések megtörténtek többször is és pont azért nem értem,mert ha csinált is valamit,sose volt megbüntetve!Lehet,hogy ez volt a baj,ha párszor bünti lett volna,most bevallaná a tetteit?Jaj,nem értem én ezt a lányt!

2009. szept. 14. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Félelemből
2009. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

biztos hogy nem vallaná be

méginkább nem

valszeg ez a föggetlenedés jele lehet

nem köt mindent az rorrodra -még erre tippelnék

vagy szimplán letagadja amit csinált?

fontos dolog ez, vagy vmi apróság?


ha végképp nem jössz rá miért csinálja, négyszemközt, nem megszégyenítve, egyszerüen kérdezd meg tőle (de érdeklődve, ne vádlón!)

2009. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát a félelem szóba se jöhet,mert nincsen mitől tartania!

Egyébként apróságokat is letagad meg nagyobb dolgokat is!Pl.megkérdezem tőle,hogy te etted-e meg az utolsó kiflit,arra is azt mondja,hogy nem,pedig láttam,hogy ő ette meg!Na és,ha megette,legalább jólakott,de miért mondja,hogy nem!?Bármit kérdezek tőle,sose mondaná meg az igazat!Notórius hazudozó?Vagy tetszik neki,hogy füllenthet?Mire jó ez?:((((

2009. szept. 17. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok, csak 17 évesbe. nem tudom, nekem így egyszerűbb. mármint egy "nem" jóval egyszerűbb, mint egy "igen". nincs magyarázkodás, nincs mese, egy "nem" után nem kell beszélgetni. a nagyobb dolgoknál ezért, a kisebbekben néha már reflexből. ill hogy anyuék ne aggódjanak feleslegesen. mármint, ha vmi relatív fontosat még nem csináltam meg, de tudom, h hnap megfogom, akk mikor rékérdeznek, azt mondom már megvan, mer különben balhé lenne belőle, pedig így is meglesz, és nincs felesleges hegyibeszéd se. kb. ennyi. szerintem a lányod csak nem akarja, hogy ennyire foglalkozz vele, talán egy kis saját teret szeretne. de megpróbálhatsz beszélni vele erről, hátha segít
2009. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod!Én még igy se értem,mert nem vagyok egy papolós tipus,egyszer kérdezek,közlöm a tényeket és kész!

2009. szept. 19. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!