Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16. születésnapi buli. Most...

16. születésnapi buli. Most akkor hogyan is?

Figyelt kérdés
Lányom nyáron lesz 16 éves. Közölte velem, hogy a barátaival elmennek egy szórakozóhelyre(még nemtudják hova).Mire én mondtam, hogy legyen inkább itthon egy házibuli. Erre tiszta idegbajos lett, hogy ő szórakozóhelyen szeretne és kész. Nemtudom elengedjem-e. Megbízható lány, mértékkel iszik és pasizik. Jó a kapcsolatom vele. Ti mit tennétek?
2013. márc. 2. 23:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Én nem engedném el 16 éves nem 18 még bőven gyerek,otthon tarthat bulit,max 1 pohár pezsgővel,és ti is otthon vagytok.Legyen idegbajos nem muszáj neki buliznia,16 évesnek lenni nem nagy szám.Szerintem ne engedd meg 16 évesen nem kéne inni oké 1 pohár bor,pezsgő,sör belefér max.
2013. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
szóval max egy pohár valamelyikből
2013. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim nem engedtek volna el, ugyanis ha én így eléjük álltam volna, és csak úgy kijelentettem volna, hogy márpedig ez és ez lesz, és ide megyek és ezt csinálom, szó sem lehetett volna. 18 éves vagyok, jó a kapcsolatunk, de a mai napig úgy megyek oda, hogy "szeretnék ide menni", vagy "ezt csinálnám a hétvégén", ők pedig mindig "áldásukat adják rá".
2013. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

hehe.."mértékkel"deédes:D

mind ezt mondja..csak amire hazaérünk beveszünk vagy 3 rágót,és megpróbálunk józanodni.

Szerintem engedd meg.Gondolom,néha-néha most is jár szórakozóhelyre,akkor a 16. születésnapján is mehet:D

Vagy ha még nem volt,az pont jó kor,hogy elkezdje.

15/L (Én is nyáron leszek 16)

2013. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván nem mérvadó egy hasonló tini válasza, hiszen mind ezt akarják. Buli, pia, szex. (Peeersze, te nem.) Aztán a szülő a szar, ha nem enged el. Majd ha lányuk lesz, megértik, csak nehogy akkor már késő legyen bocsánatot kérni az anyjuktól.
2013. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a 15 éves vagyok.

Köszönöm szépen a lepontozást:)

Nem mondtam,hogy én nem akarok bulizni,meg piálni(és itt nem az okádok a részegségtől féle piálásra gondolok)

A szex meg még várhat.

2013. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
74%
Sokkal rosszabban jársz ha még mindig rövid pórázon tartod. És itt most nem azon van a hangsúly, hogy jó kislány vagy éppen rossz. Hanem azon, hogy mennyire gondolkodik felnőtt módjára. Te ismered a legjobban..
2013. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 senior24 ***** válasza:

Hát igen.Hogy mennyire gondolkodik FELNÖTT módjára.Ez igaz,csak az a baj h kevés kivétellel de ebben a korban mindegyikük azt hiszi h marhára felnött ember,ők mindent tudnak stb.Aztán jön a probléma és azt sem tudják h merre fussanak,mert h ök ezt nem akarták stb.És ezt nem én találom ki hanem ez jellemző az egész világban.Azt h miket csinálnak azt meg had ne részletezzem.

Érdekes h egyre több a szülő aki azon gondolkodik h elengedje e a KISLÁNYÁT,(szerintük már nagy)valahova bulizni,mert megigérték h kisangyalok lesznek.Engem személy szerint nem érdekel.Én tudom h számtalan de számtalan olyan eset van és volt,ahol a 14-16 éves KISLÁNY azt hitte h mindent tud az életről aztán meg sorban gyülekeznek a rendörségi örsön vagy a korházban vagy ne adj Isten a hullaházban.Persze a bulizás nem feltétlenül jelenti ezeket,de sajnos az ember hiába indul el azzal a szándékkal h ö nem csinál semmi rosszat ha körülötte meg orbitális csicska köcsög g'ci narkos tuccerek mocsár részegen eröszakoskodnak.Mindenki ugy neveli a gyerekét ahogy akarja,ezeket nem én találtam ki,ezek tények!Ami a legjobban elkeserit az az,hogy egyre több olyan szülő is van,akik nem azt kérdezik h elengedje e a 16 éves lányát bulizni,hanem azt h elengedje e a 13 éves lányát bulizni meg ide oda minden felé.Meg fogjuk élni az időt,amikor már annyira ultra modern anyucik meg apucik lesznek h a nevelés az már teljesen el fog tünni,mondjuk nem mintha manapság meglenne,hogy azt fogja kérdezni h elengedjem e a 8 éves lányomat bulizni Balaton Sound-ra meg sátorozni két 18 éves fiuval,mert ugysem csinálnak semmit.Stb.

Ők tudják!Csak mondom!Most lehet mondani h ösküvület vagyok,de elmondom h nem vagyok az.A mai családi modell az meg ugy néz ki kb hogy van egy család kedvence(ami persze mindenhol van)aki dirigál és irányit,a szülök meg befogott szájjal csicskáznak és teljesitik öfelsége eminenciája ohaját sohaját,mert azt hiszik a szülök h rosszul nevelnek ha egy atyai vagy anyai észheztéritő pofont adnak(amit persze már kiérdemelt a kedves kiskirály vagy királylány)nem pedig Iphone-t.Régen lehetett adni,ma már nem,ugy látszik tiltja az android szabályzat.Akik már tényleg felnöttek,tehát nem 16 évesek,azok is kaptak pofont,mert már szükség volt,hiszen kiérdemelték,és mai napig nagyon szeretik a szüleiket,és elmondják h igenis szükség volt arra az észheztéritő pofonnak.De ma már nem szabad ilyent csinálni,mert akkor egy ici-picikét megsérül öfelsége lelkivilága.

És ha hiszizik egy gyerek,azért mert nem engedted meg h elmenjen egy buliba,vagy mert nem vetted meg neki a Lánchidat,azért mert neki az kellett volna,akkor mindjárt visszavonulot fuj az ember és megenged mindent?Én nem azt mondom h be kell zárni,de azért egy szülönek lehetne több esze is,főleg a mai "szülőknek"!

Szeretem a gyereket és féltem is öket,nem hiába pofázom el mindezt,h legyen ovatosabb az ember,de a gyerekek,föleg a tinik a legnagyobb manipulátorok!És a legnagyobb stratégák!!

2013. máj. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!