Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tanultok az érettségire?

Hogyan tanultok az érettségire?

Figyelt kérdés
Én leginkább a törire hajtok, fogok majd járni magántanárhoz is, átolvasom, újra elemzem a 4 könyvet, közben oldok meg feladatokat. Angolból folyamatosan felelünk, kedden-szerdán vannak olyan órák, amikor a szóbelire készülünk és pénteken dupla órán csinálunk érettségis feladatokat. Magyarból verselemzéseket készítek, meg már a novellaelemzésekbe kéne belekezdeni, órán folyamatosan verseket elemezgetünk, dogákat írunk (érvelés, novella - és verselemzés, szövegértés). Matekból is oldogatunk meg feladatokat, de sajnos nagyon le vagyunk maradva a 4 éves tananyaghoz képest (rossz tanáraink voltak) így csak az órai anyag megtanulása jut, meg korrepen annak az átismétlése. Többre nem lenne idő, mert Nekünk még az egyenletrendezéssel is gondunk van (mondjuk én azt már alaposan begyakoroltam, de félek, hogy az érettségin nem ilyen egyszerű, mert ott az I. részben spontán kell kenned-vágnod mindent, a II-ban is olyan összetett feladatokat kapunk, hogy a fejem fogom). Informatikából folyamatosan oldunk meg érettségis feladatokat, meg írunk a tételekből. Ja meg magyarból is elkezdünk februárba felelgetni, 5-5 tétel a start.
2012. jan. 20. 20:10
 1/9 anonim válasza:
100%
Hát én olyan lusta vagyok,hogy sehogy nem tanulok. Mindig azt mondom magamnak,hogy ráérek még.
2012. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Matekra tanuld meg használni a függvénytáblát, abban minden benne van, amire szükséged lehet. Írásbelire én semmit nem készültem az órai dolgokon kívül, szóbelire meg 3 napot tanultam...4-es fölötti átlaggal érettségiztem.
2012. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egy dolog kedves utolsó, ha megtanulom használni a függvénytáblázatot, de vannak olyan dolgok is, amik nincsenek benne. Mondjuk ez lehet hülyeség, de ott van pl. a henger, kúp, gúla, azok felszíne, térfogata. És van egy nagy összegű képlet és mire odáig eljutsz, leírtál egy oldalt nagyon sok kis képlet alapján. Köszi amúgy!
2012. jan. 20. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
elkezdtünk felelni a nyelvtan és irodalom tételekből, töri tételeket úgy vázlatosan átvesszük órán. angolból még ősszel leérettségiztem, úgyhogy azzal szerencsére nincsen gondom. bioszból őszintén még egy tételt se néztem meg, de ahogy túl vagyok a nyelvvizsgámon belekezdek... matekból még egy-két anyag van hátra, aztán elkezdünk gyakorolni és ismételni, de folyamatosan gyakoroljuk az összeválogatott érettségis feladatokat.
2012. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
szerintem a magyar ,matek,töri írásbelire felesleges készülni,függvénytábla,töri atlasz bőven elég
2012. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem felesleges. Jó ha előtte elemzel novellákat, verseket, meg írsz érvelést mert ott tök ismeretlen szerző művét kérik majd. És nem árt, ha gyakoroljuk. Meg helyesírást rendbe tenni, az is -15 pont. Illetve töriből Nekem muszáj, mert emeltezek. Aszóbeli az már tanulósabb, de szerencsére vannak tanárok, akik feleltetnek és nem hagyják, hogy az utolsó pillanatban tanuljunk. Így is mondjuk lesz 1 hónap szünet a két vizsga között, de Nekem is töri emelt 30 tétel, magyar 40, angol szituációk 20, meg jön hozzá a képleírás is, informatika 20.
2012. jan. 22. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:

A 2.nak amúgy igaza van.

Matekból nem szoktak kérdezni olyat amit ne lenne benne. És úgy gondolom hogy akkor matekból kéne nagyon hajtanod /tanárhoz járni stb/ mert ha menni akarsz egyetemre akkor a többinek nagyon jól kéne sikerülnie hogy felvegyenek. Ha csak nem ilyen kevés pontszámosra mész.És bocs hogy ilyet írok de az tényleg röhejes ha nehezen megy az egyenlet rendezés mert az nem igazán középiskolás anyag...

Mert töriből az elég ha megtanulod a tételeket és gyakorlod a típus feladatokat.

Angolból még esetleg a magnózást lehet gyakorloni / sokan azon szoktak sok pontot veszetni.

Magyarból meg az ami nehezen megy pl:. ha az elemzés rosszul megy akkor azt.

2012. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én 2010ben érettségiztem.nem tudom azóta mennyire változtak a dolgok.magyar íresbelire semmit se készültem-68%,matekot értettem órán,de kb nemtudtam 1 képletet se,fgv tábla segítségével-87%,töri meg röhöjes,nem kell semmi tudás hozzá és simán meg van a 4es(78%).
2012. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Töri emelt szint, min. 90%-ot el akarok érni.
2012. jan. 27. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!