Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért dühösek a szülők, ha...

Miért dühösek a szülők, ha kapok egy-két négyest?

Figyelt kérdés
Itt a félév vége.Matekból és infóból négyest zártak le,a többi minden ötös.Apám kikelt magából,amikor megtudta,hogy négyes a matek,az infót még nem mertem elmondani neki.Mit csináljak?Hogy mondjam el neki? 14/L
2011. dec. 19. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert elvárják, hogy kitűnő legyél, mivel gondolom eddig is az voltál. Ne halogasd, állj elé és mond meg, hogy az infód is 4 lett, de megpróbálod kijavítani év végére. Gondolom a továbbtanulásod miatt is azt szeretnék, ha minél jobb eredményeid lennének.
2011. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen,mindenképpen azt szeretnék,ha jó lenne az év végi átlagom..És természetesen én is.De ez akkor sincs rendben,hogy kikelnek magukból,ha két négyesem van.
2011. dec. 19. 12:03
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Mert tévesen gondolják azt, hogy a 4-es nem jó. Igenis nagyon jó jegy az, és csak dicséretet érdemelnél. Arra nem gondolnak, hogy a teljesítmény kényszer tönkre teheti az életed. Attól, hogy nem vagy kitűnő tanuló, még lehetsz egy becsületes, tiszteletre méltó ember, és ez sokkal fontosabb!!!
2011. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem apukádat,ede tényleg.Én tvalyig mindig kitűnő voltam(most vagyok nyolcadikos)

és hetedikben is csak kémiából lettem 4-es,de mikor év közben néha bescsúszott egy-egy rosszabb jegy,akkor sem csesztek le.

egyébként szerintem jó ez így hogy szinte majdnem mindenből 5-ös vagy :)

2011. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

én is eddig mindig kitűnő voltam de most nem tom mi lesz...

de a szüleimmel átbeszéltük h mi lenne ha ebből vagy abból "csak" 4est kapnék

de ők nincsenek kiakadva szóval nem nagyon értem h a tieid miért vannak

és az infó sztem senkit nem érdekel hacsak nem akarsz informatikus lenni

13L

2011. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is 4-es leszek matekból. Anyukám megérti hogy a tanárunk semmit nem tanít nekünk. Apukám nekem is kikelt magából hogy idézem " neked muszáj kitűnőnek lenned ". Persze azért, mert tavaly év végéig kitűnő voltam. Hát már majdnem sírtam. Különben is szerintem jobb félévkor egy 4-es mint év végén. A következő anyagrész könnyebb lesz, tavaly is abból szereztem sok ötöst. Nem értem ezt. Sok szerencsét neked is !


13/L

2011. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..Anyukám nálam is megértőbb,de apa nem.

A matek félévkor mindig négyes,év végén ötös.Infóból meg szerintem nem volt fer a tanár,mert abból,amit tanultunk,ötöst kaptam,az IQ tesztre meg négyest.(nem értem,hogy mért IQ tesztet osztályoz,de mind1)

2011. dec. 20. 11:06
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Na egy cipőben járunk. Nekem anyám ilyen, ha csak dogára kapok 4est, már kikel magából, hogy miért nem tudok jobban tanulni, ha nem 5egész hanem 4,8 a félévi átlagom, már ott hisztizik, csakmert ő mindenből kitűnő volt. Én úgy vagyok vele, hogy már nem érdekel, csak a szövege az unalmas, hogy így akarsz menni jó iskolába stb. A legtöbb tantárgyból 5ös leszek, talán 2ből 4es, szerintem ez egész szép bizonyítvány, ha nem tetszik neki, akk ez van. kérdésedre válaszolva mondd meg apudnak, hogy nem lehetsz tökéletes, 2 db4essel is felvesznek jó iskolába, az infó nem nagy ügy, a matek meg hát lehet hogy a humán jobban megy. Üdv 13L
2011. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Áhh. Még szerencséd, hogy nem Romániai 4-es. Mert itt a legjobb jegy a 10-es, és a 4-es lezárás meg már bukás. Am. meg szerintem nem lehet mindenki zseni, és a szüleid meg nagyon maximalisták, ami nagyon rossz dolog, én is átéltem. az enyémek is azok. Borzalmas, amikor félek hazamenni egy közepes (inkább jobb) jegy miatt.. de ilyen az élet. :-)) 14/L
2011. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.. :)))
2011. dec. 21. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!