Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel lehet ösztönözni egy...

Mivel lehet ösztönözni egy kamaszt?

Figyelt kérdés

Tehetetlennek érzem magama. Nem találom a nyomógombot, ami által változna hetedikes fiam hozzáállása.

Van, hogy órákig ül egy könyv fölött. Hiába kérdezem ki, nem tud semmit. Mintha el se olvasná, ami előtte van. Ha tételesen végigveszem vele az anyagot, átbeszéljük a hallottakat, és úgy küldöm el tanulni, semmit nem tud amire újra kikérdezem. Ő az a típus, aki se tv-hez, se telefonhoz, se szg-hez nem ragaszkodik. Feltalálja magát minden helyzetbe, nem unatkozik ezek nélkül se, így nem is érdekli az eltiltás. Én vagyok ennyire ostoba, vagy ez egy általános probléma? Ti mivel tudjátok hasonló korú gyereketeket ösztönözni?


2011. szept. 30. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Zsebpénzzel. Ha tanul, és jó jegyeket hoz, akkor kap zsebpénzt, akkor kérhet ruhát, akármit.
2011. szept. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen volt(bár nekem aztmondták diszlexás is vagyok) mindenesetre nekem is mindig rossz jegyeim voltak (3,8-6 os átlag) szüleim kétféle modon kezelték:anya eltiltott mindentől h tanuljak persze én elvoltam akár csak a afondolataimmal is. jott kikérdezni segíteni akart dehát egyszerűen nem akartam tanulni(ami érdekelt azt megjegyeztem orán törit meg matekot ami meg nem magyar francia kémia biosz ilyenek azokkal meg egyáltalán nem foglalkoztam) szoval ez anyit segített h mikor ő ott volt és kikérdezett akkor megtanultam nagynehezen.

a másik amit apámm mondott h sormellé is kell ember ők se kevesebbek és ő ennyivel letudta a dolgot(mind2en kétdiplomás vezető beosztásuak) szoval nálam egyik se vált be különösebben mindig csak annyit tanultam ami a fennmaradáshoz szükséges. mindeki elkönyvelte h na belőlem nem lesz semmi majd megyek dunaujvárosba valami kamuszakra egyetemre. aztán meg mégiscsak felvettek bme re. szoval lehet csak azért nem tanul mert nem érdekli. és amit kapásbol tud az meg elég a 2-3ashoz. esetleg probáld meg kideriteni mi köti le. pl bicozás akkor mond h szépes lassan öszerakhat egy komoly gépet. vagy elektros cuccok akkor keress valakit az ismerősi körödből aki kapcsolásokkal meg ilyenekkel foglalkozik h kalauzolja kicsit. repülés motorozás stb. de pl nálam ezek nem müködtek. max ideig oráig. aztán mégiscsak közlekedésmérnöki karon műegyetemen készülök diplomaosztomra.

2011. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 2., nem kevesebb vagy, hogy lusta mint a rohadtélet. Egy gyereknek semmi más dolga nincs az ég világon, mint hogy tnauljon, ez a kötelessége. Azt meg soha senki ne mondja nekem, hogy az általános iskolás tananyagban meg kéne szakadni és órákat ülni felette. A tárgyak egy részét megérteni sem kell kb. csak megjegyezni (magyar, töri), többihez, főleg általánosban minimálisan használni kell az agyadat és simán tudod 4-esre, ha nem, akkor meg megkérsz egy felnőttet, aki érti, hogy segítsen. Én is ezt ttetm, 4-esnél rosszabb jegyem általánosban SOHA nem volt, pedig nem ültem órákat délután a könyvek fölött.
2011. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3, nem láthatjuk egyformán a dolgokat. Nekem mint kérdezőnek hasznos volt a 2, hozzászólás, mert talán egy kicsit közelebb kerültem ahhoz, hogy mi zajlik le a fiamba. Igen lusta volt Ő is, és lusta az én fiam is. Kérlek mások szidása helyett inkább a kérdésre vonatkozó ötletedet írd meg. Köszi
2011. szept. 30. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy lányom 5 tanuló,a kicsi 3,4.Tíz éves de nem szekálom már,nem igérek neki semmit.Elmondom neki ez a te életed,ha a vállad vonogatod akkor is.Ha most se velem se nélkülem nem tanulsz,kénytelen leszel,ha felnősz.Észre vettem ő sem görcsöl már,a jegyei ugyan olyanok.
2011. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is van hogy orákat ülök felette olvasom semmi olvasom semmi de ami érdekel pillanat allat vagy van amikor még nem is érdekel de pillanat alatt meg tanulom pl a himnuszt tavaly egészet pár óra alatt van a amikor meg pár szot órák alatt
2011. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
zsebpénz + többet járhat bulizni haverokkal
2011. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Kérdező!:)

Én egy idős vagyok a fiaddal vagyis én most kezdtem a 8.at

motiválásnak én is a zsebpénzt ajánlanám vagy számítógépes játékot(osz.társaim a cod-ba vannak belebolondulva):DD

Vagy ha van barátnője engedném,hogy többet legye vele vagy valami ilyesmi..amíg megvan pl a 4es átlag

elég fontosak ezek a jegyek mert a továbbtanulása van veszélybe a rossz jegyek miatt:S

tanulási módszernek én azt alkalmaznám(bármilyen vicces is),hogy olvassa fel az anyagot hangosan és pl bekezdéseként mondja el a lényeget akár többször is vagy írjon puskát(nem félreérteni!,nem csaláshoz hanem ahogy leírja jobban fog emlékezni rá)


remélem valamennyit tudtam segíteni:)

14/L

2011. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Kedves Válaszadó :)


Minden segítség jól jön. Látom, nálad nincsenek ilyen gondok, mert tudod, hogy ez mennyire fontos. Csak így tovább!

2011. okt. 1. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:
türelemmel kamszkoromban nekem is voltak időszakaim amikor utáltam tanulni és rohadtul nem érdekelt az egészd e sezrencséere könnyen tanultam, emiatt nem kellett sokat (néha meg igen) órákig a gép előtt ülni. inkább beszélj velem, lehet h butaságnak hangzik de nem dől össze a világ ha egyik tárgyból kicsit rosszabb lesz. Próbáld meg h ne szekálásnak vegye mert akkor dacból se tanul...
2011. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!