Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne eltüntetni ezt...

Hogyan lehetne eltüntetni ezt a megengedhetetlen állapotot?

Figyelt kérdés

Az osztályunkban egyszerűen felháborító a tanórai viselkedés. Másodpercenként repkednek a trágár szavak, megállás nélküli szemét dobálás zajlik, teli torokból való üvöltés egész végig, lovakat megszégyenítő nyerítés perceken át stb., szóval képtelenség koncentrálni az órára. Én abba a "nagydarab és buta" kategóriába tartozom, de minden erőmmel azon vagyok, hogy bizonyítsam, a sóderen kívül ész is van a fejembe.

Na, szóval az órai körülmények borzasztóak. Joggal kérdezhetitek, hogy mit is tesznek ilyenkor a tanárok.

Nos, semmit. Szó szerint. Mintha meg sem hallanák az egészet, a maguk kis nyugis módján lehúzzák a 45 percet utána meg kalap-kabát. Próbáltam nekik szólni, hogy legyenek szívesek tenni ez ellen valamit, de egytől egyig ezt mondták: majd abbahagyják egyszer.

Most, ahogy elnézem a dolgokat, egy jó darabig nem fogják türtőztetni magukat, szóval egy tanárok nélküli tervre lenne szükségünk, igen szükségünk többes számban, hogy megszüntessük azt a tarthatatlan állapotot, ami szinte minden órán ott van.

Megpróbáltam békésen megkérni őket arra, hogy fejezzék be ezt az állatias viselkedést, de a válaszuk csak egy jó nagy röhögés volt.

Eszembe jutott, hogy esetleg bevetem a fizikai fölényemet ellenük, merthát elég nagyra nőttem, de ezt inkább elvetettem, mert rengeteg időbe telt leállnom az erőszakos viselkedésről és nem szeretnék újra beleesni. Az ököllel való rendrakás nem az én stílusom, inkább a sportban kamatoztatom az erőmet.

Én igazán szeretnék tanulni, szeretném bizonyítani, hogy nem csak egy átlagos, kőagyú troll vagyok, bizonyítani szeretném, hogy igenis van eszem, nem is kicsi. De a körülmények nem teszik lehetővé, hogy normális, emberi módon tanuljak.

Várom az ötleteket!


16/F


2011. szept. 21. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Először, ahogy elkezdtem olvasni a helyesírási hiba nélküli monológodat, meg voltam róla győződve, hogy egy okos, értelmes lány írta, majd mire a végére értem jött a kellemes csalódás, hogy te fiú vagy. Nos bocs az offért, de tényleg meglepődtem, hogy vannak még ilyen fiúk.

A mi osztályunkban ugyanez volt a probléma annyi kivétellel, hogy nálunk az osztályfőnök ezt nem tolerálta, így felkereste az igazgatót. Ezt ti is megtehetitek. Ha többen vagytok, szünetben menjetek el az igazgatói szobába és mondjátok el, hogy mi a probléma. Nálunk bejött és rendet tett anno, utána nem is volt az órák többségén probléma. Itt az a gond, hogy a tanárokat sem érdekli.

2011. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Át kellene menni másik iskolába. A tanároknak SEMMI eszközük nincs, nem küldheti ki óráról a tanulót, nem ütheti, ha beír, nem veszik komolyan, ha kicsapják a gyereket, nem kap utána pénzt az iskola.

Esetleg lefilmezhetnéd, hogy viselkednek, és küldd el a szülőknek, vagy az igazgatónak. Aztán mehet tovább a fenntartónak.

2011. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
iskolaváltás
2011. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a helyesírási hiba nélküliséget azért így nem hangoztatnám, kedves első, mert a -ban, -ben megfelelő használata, még hibádzik...


KEdves kérdező! Ezellen semmit nem fogsz tudni tennit, ha a tanárnak nincs annyi tekintélye, hogy rendre utasítsa a diákokat. Megoldás: első sorba csücsülsz, és ott talán még lehet hallani amit mondanak! Gondolom úgysem a többieknek akarsz bizonyítani.

2011. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!