Manapság már ez furcsa, a magázó forma gyakorlatilag már jó 100 éve eltűnt a divatból családi körökben. Nekem már a nagyszüleim is tegezték a szüleiket, nagyszüleiket. A tisztelet nem hinném, hogy a tegezéstől vagy magázódástól függ, inkább ezzel a formával azt szokás kifejezni, hogy valakivel távolabbi viszonyban állok, vagy idegen, így nem illik rögtön bizalmasan megszólítanom.Én ugyanúgy tisztelem azt, akit tegezek és azt akit magázok. A legtöbb munkahelyen is már a kollégák egymás között tegeződnek, akkor pont a családban, ahol a legjobban ismerik egymást a magázódás elég furának hat.
2011. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
12/21 anonim válasza:
Nálunk az osztályban van egy gyerek, ő magázza a szüleit, Anyukának, Apukának szólítja őket, és a szülei idősebbek mint a többieké.
2011. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
13/21 anonim válasza:
Hol nőttél fel Spártában ??? Hát én eléggé meg lennék sértődve ha a gyerekem magázna ! Szerintem ez a mai világban hogy a szüleidet magázod ez nem a tisztelet jele hanem a ridegségé és az hogy nem érzel irántuk semmit és ez undorító dolog ! Eléggé tudlak sajnálni ! Remélem nem a szüleid kényszerítenek erre !
2011. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
14/21 anonim válasza:
"Én viszont azt furcsállom, hogy sokan úgy tegezik a szüleiket, mintha a haverjuk lenne, így oda a családias viszony"Miért a magázódástól nem?
2011. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
15/21 anonim válasza:
Egy osztálytársam is magázza a szüleit, de szerintem ezen nincs miért fennakadni, ki hogy szokta meg.
2011. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
16/21 anonim válasza:
Régóta nem szokás, azért akadnak fenn.
Amúgy neked meg a tegeződés a furcsa, akkor mi a probléma? Nem csak magázással lehet jó kapcsolatot tartani a szülőkkel, és a tegeződés nem egyenlő azzal, hogy nem lesz jó a családi viszony, nem feltétlen úgy kell beszélni a szülőkkel, mint a haverokkal. Magázva is el lehet valakit küldeni melegebb éghajlatra.
2011. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
17/21 anonim válasza:
Tényleg "ki hogy szokta meg" ugyanis én (20L) tegezem szüleimet, nagyszüleimet is; párom (23F) magázza nagyszüleit, és van egy olyan barátnőm (24L), aki édesapját magázta(nemrég halt meg), az anyuját viszont tegezi, és már kiskorától fogva.
2011. júl. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
18/21 anonim válasza:
Szerintem is fura, egyszerűen mert nem szoktam meg, max könyvekben olvastam hogy valaki magázza a szüleit. Sőt, a baráti körünkben a szülők mindig kérik, hogy tegezzük őket, pedig nekem idősek a szüleim. A nagyszüleimet is tegezem, a dédmamámmal volt az, hogy a gyerekei magázták, az unokái tegezték.
De ha nálatok így szokás, akkor neked nyilván nem furcsa, semmi ciki nincs benne meg a kapcsolatotok sem ettől lesz jó/rossz, csak hát egyszerűen manapság a tegezés a divat, meg kell szoknod hogy furcsállják.
2011. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
19/21 anonim válasza:
Az anyukám még 40-évesen is magázta az apukáját. Ez nem a rossz kapcsolatra utal, hanem a tiszteletre. Pedig meg beszéltélk hogy már tegezni fogják egymást, de sohasem történt meg.
2011. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
20/21 anonim válasza:
"Én viszont azt furcsállom, hogy sok úgy tegezik a szüleiket, mintha a haverjuk lenne, így oda a családias viszony. "
Szerintem pedig pont IDEGENEKET szoktunk magázni.És az nem családias.
A tegezés,családias,nem idegen,bensőséges.
Hogyan beszélsz a problémáidról az anyádnak,apádnak,ha szinte hivatalos hangnemben kell beszélni?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!