Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit várhatok el egy 10 éves...

Mit várhatok el egy 10 éves fiú gyerektől?

Figyelt kérdés

3 gyermekes anyuka vagyok,és a legnagyobb már 10 éves.

Nem tudom,hogy csak az én gyerekem ilyen trehány,vagy még túl sokat várok el tőle.Suliba semmi probléma nincs vele. Magatartás 5 ,szorgalma 4 . Nem verekszik,soha semmi panasz nem volt rá. 4-5 tanuló.

Itthon semmit nem csinál. Mit várhatok el tőle?A szemetet néha ki viszi,meg a ruhájait a szennyesbe rakja,de ha már a tesójai visznek be valamit a szobájába,akkor azt már úgy hagyja.

Az ágy alja tele van ruhákkal ,meg papír zsepivel.

Hogyan tudnám a rendre szoktatni?


2011. márc. 25. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

erélyesen, és nem könyörögni neki. Bizonyos szankciókat kellene bevezetni. Nem csinálod meg? Akkor egy hétig nincs zsebpénz, vagy édesség, vagy bármi.

Én lány vagyok, de ilyenkor már serénykedtem anya mellett. Kis tesóm viszont 7éves, tésztát gyúr, ajtót takarít, ha nagytakarítás van, kétszer már el is mosogatott az utóbbi időben teljesen egyedül. És nem kértük rá, magától csinálta.

2011. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

"tesójai visznek be valamit a szobájába,akkor azt már úgy hagyja"


mi ezzel a probléma? nem lesz a társadalom seggnyalója...

2011. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rá kell vezetni arra hogy neki is sokkal jobb ha segít és rendet tesz maga körül. Vond be a közös munkába mutasd meg neki hogy a takarítás nagyon jó közös családi program is lehet. A kicsiket is bele lehet vonni egy egy apró feladattal az ilyesmibe. Ne felejsd el megdicsérni ha valamit megcsinál. Ettől csak nő benne az ambíció és jobban fogja szeretni amit csinál. Veszekedni viszont nem szabad ha elront valamit, mert akkor lehet hogy többet nem akarja majd csinálni. Olyankor meg kell mutatni hogy hol rontotta el és segíteni korrigálni. Egy idő után a takarítás is egy jó kis családi program lesz.
2011. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

most még tudsz hatni rá

ha most mindent ráhagysz, semmiben nem vesz részt, később már nem is fog. kamaszként akarod rávenni majd, hogy segítsen?

felnőtt korában nagy ívbaen tojik majd a fejedre

illetve azt gondolja, te vagy a házicselédje


a gyereket be kell vonni a háztartás életébe, nem szállodában lakik

2011. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ismertem olyan gyereket aki 11-12 éves korában SEM rakta a szennyesbe a ruháit
2011. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!