Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves gyerekednek mennyi...

18 éves gyerekednek mennyi zsebpénzt adsz, ha kollégiumban van?

Figyelt kérdés
A mi esetünkben betegség miatt kell heti egyszer főznie a kollégiumban. Vasárnap visz kaját. Az kitart szerdáig és aznap főz. Be is járhatna, de nem akar. Anyagilag nagyon megterhelő, amit elvár tőlünk. 10 ezer/hét és pluszban vegyünk gyógyszert, tápaszert és minden mást, amit kell. A legnagyobb bajunk, hogy ígérget, hogy figyel a kajára, de nem teszi. 40 kilóval most vittük orvoshoz. Adjuk a sok pénzt, de eddig soha nem főzött belőle és ki tudja mire költi el. A súlya egyre rosszabb. A leírtakon kívül még szaladjunk 2 hetente orvoshoz, mert nem érti meg, hogy enni kell. Ez volt a feltétele a kollégiumnak. Tanácstalanok vagyunk. Az egészsége aggasztó, anyagilag csőd. Elvárások vannak, de semmit nem tesz érte. Mi a francot csináljunk? Pszichológusnál volt, fog járni 3 hetente. Ez nem hiszem, hogy segít rajtunk. A betegség előtt is ezt csinálta. Ha nem adunk ennyi pénzt, akkor arra fogja, hogy nem evett. Ha adunk elég pénzt, akkor se eszik. 3 gyerekünk van és minden pénz lassan csak rá megy el. Fel sem fogja, hogy a pénz nem csak úgy van, hanem dolgozunk érte. A két kisebb simán megérti a helyzetet, hogy a nagynak most kicsit többet kell adnunk a betegség miatt. Amit csomagolunk ételt többször is a cicák ették meg. Akkor mit evett ő? Hova vigyük el, hogy változás legyen?
tegnap 00:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Emlékszem, erről nyáron már írtál ki kérdést, akkor arra vonatkozóan, hogy így visszaengedjétek-e a kollégiumba.

Legtöbben azt írták, hogy ne.

Nos, ti visszaengedtétek, ugyanúgy nem figyel magára, ezzel szerintem bőven eljátszotta a bizalmat.

Járjon csak be otthonról,mint sokan mások. Korán kell kelnije, na bumm. Sok százezre megteszik ezt, akik iskolába, munkába járnak és nem halnak bele.

Nem kell ennyire pátyolgatni.

A háromheti pszichológus meg semmit nem fog érni, minimum hetenete egy alakom kéne, hogy valami változás legyen.

tegnap 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

"Ötleteket vártam a zsebpénz kérdésre. "


"Adnánk neki nyugodt szívvel 10 ezret 1 hétre, ha tudnánk arra költi, ami az egészsége miatt fontos."



A zsebpénzt arra költi az ember, amire akarja. Mozi, színház, könyv, akármi. A zsebpénz nem élelmiszerre van

tegnap 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Igaz én egyetemista voltam, de 10 éve kaptam havi 40.000-et számlára meg heti 5000-et kp-ban. Az is ha leosztjuk heti 10.000 Ft, és ez 10!! éve volt.


Ebből fullra fedezni a teljes étkezést, a közlekedést, meg ilyen egyebeket, mint mondjuk a nyomtatás ha kell valamelyik órára, akkor is épp kijöttem belőle, manapság szerintem még kevés is.


Most is nekünk 2 felnőttre havi 120.000 Ft megy el étkezésre, az napi 2000 Ft, azaz ha 5 napra számolunk kijön a 10.000 Ft. És mi nem iszunk kávét, üdítőt, semmi nasit nem eszünk, és nem is táplálkozunk speciálisan, az nyilván többé kerül.

Ok, hogy te 2 vagy 3 napra pakolsz neki ebédet, de reggelit, tízórait, uzsonnát, vacsorát is kell ennie, gondolom ebből a pénzből kell vonat/busz jegyet is vennie, és valószínűleg ha elfogy a dezodorja azt is ebből veszi meg, nem pedig hazamegy, hogy anya vegyél, mert elfogyott.


Az, hogy alultáplált pedig tuti a betegség következménye.


Ettől függetlenül én is azt mondom legyen bejárós, ha nem tehetitek meg, hogy a külön életvitelt támogatjátok.

tegnap 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ingyen utazik a betegség miatt. Szoktunk pakolni neki hidegételt is. A sulira ritkán kell vásárolni. Ami kell plusz dolog azt veszünk (betét, dezodor stb.). Neki nincs olyan mértékű kiadása, amire ennyi pénz kellene. Barátokkal szokott hétvégén programokra menni, tehát arra sem kell ott pénz. Koncertre szoktak járni leginkább, az nem hétköznap van.
tegnap 14:50
 15/16 anonim ***** válasza:
85%
Akkor döntsd el, mi a célja a pénznek. Ha zsebpénz, akkor arra költi, amire akarja. Ha élelmiszerre adod neki, akkor mutassa be q blokkokat. De még mindig nem értem, miért kell neki kollégiumban lennie
tegnap 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az előző kérdésedre adott reakcióidból azt szűröm le, hogy baromira nem érdekel mások véleménye, a te pici lányod úgyis marad a kollégiumban, még ha bele is hal, mert ő azt akarja.

Csak akkor miért teszel fel itt (újabb) kérdést?

tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!