Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segítsek 12 éves...

Hogyan segítsek 12 éves fiamnak barátokat találni?

Figyelt kérdés

Tavaly iskolát váltottunk. Addig sem volt sok barátja, de az új osztályàban egyáltalán nincsen senki, akivel beszélgetne. Őt ez látszólag nem zavarja. Fölmerült bennem, hogy egy pszichológussal való találkozás segíthetne, de határozottan elutasította.

Menjek én pszichológushoz, vagy tanulják pszichológiát? 🙂

Tudtok ajánlani könyveket a témában?



szept. 12. 04:13
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt nem vagy ott, honnan tudod, hogy tényleg senkivel nem beszélget. Másrészt ha neki ez így jó, akkor hagyd már békén, introvertáltként pontosan tudom, milyen borzalmasan rossz, amikor erőltetik, hogy de beszélgessél már. Hagyd békén, ne csesztesd, ha jól van, akkor minek rángatnád pszichológushoz.
szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legrosszabb, amikor a szülő a gyerekét akarata ellenére akarja boldogítani.

Kérdező, addig nincs teendőd, amíg a gyereked nem mondja, hogy ő magányosnak érzi magát, szomorú, hogy nincs barátja.

szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha így elvan, akkor ne kezdj el szervezkedni, mert az visszaüthet a köztetek lévő kapcsolatra is, illetve számára az esetleg meglévő -jövőbeni barátságokra is, mert a szemükkel nézve milyen ciki már, hogy anyád szerez barátot.

A régi barátokkal szokott találkozni?

Esetleg különórák felé lehet noszogatni, de azt sem kifejezetten barátszerzés céllal. Járhat sportolni, zenélni, szakkörre, ahol hasonló érdeklődési körűekkel egyszerűbb megtalálni a közös hangot, ha akarja.

szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő boldog, és jó így neki, sehogy ne segíts. Inkább arról biztosítsd, hogy bármi problémája van, fordulhat hozzád segítségért. De semmiképpen se erőltesd, mert így csak azt éred el, hogy ha tényleg baj lesz, akkor se megy hozzád
szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg keressetek valami hobbit, sportot neki, amit alapból is azívesen csinálna
szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek erőlteted rá az akaratodat, ha neki így jó? Majd ha szimpatikus lesz neki valaki, akkor beszélget vele.
szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén a francba. Nekem sem volt barátom suliban, egyszerűen mert abszolút nem illettem a cicababa, smink, stb csajok közé. Akkor inkább voltam egyedül, mint olyan libákkal.
szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Kereshetsz neki máshonnan is gyerektársaságot. Szomszédság, ismerőssel közös program.

Nálunk a kicsit fura szomszéd kisfiú egész jól elvolt (pedig a suliban nem érezte jól magát) Találtak közös érdeklődést a fiammal.

szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!