Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon fáradok, főleg most...

Nagyon fáradok, főleg most suli közben. Folyton sáppadtan és erős fejfájással jövök haza. Bőv. Lennt (? )

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, minden nap 7 órám van a suliban..nagyon nehéz órák egy nap akár 3 matek van...na de lényegtelen. Mikor kissebb voltam akkor is haza kellett jöjjek 1kor mert nem birtam de ugye most nem jöhetek el, mint 1-4 be...kérdésem az, hogy hogyha fáj a szivem a kávétól ihatok-e ha meg nam akkor mit tanácsoltok? milegyen?
2010. szept. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem vizsgáltasd ki magad. Vagy van valami számodra ismert betegséged? Kávét biztos nem innék sokat a helyedben, mert ez lehet keringési vagy szivbetegség is akár, nem gondolom, hogy arra jó a sok kávé. Nekem ez már súlyosabbnak tűnik, minthogy mi itt tanácsot tudnánk adni. Ebben a korban még kicsattanónak és frissnek kellene lenned, ha amúgy megvan az alvás és a mozgás is az életedben. Vigyázz magadra, és menj orvoshoz. Sok sikert.
2010. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
régen vashiányom volt, aztán annyi vasat adtak, hogy túl sok volt. talán vérszegénység de a suliban petróleummal mossák a földet és ez a szag miatt is rosszúl vagyok. Lehet azért, mert keveset alszom...vakációban pörögtem, de mindig ez van. ahogy megkezdődik a suli le blokkolok...meg hát nagyon nehéz óráim vannak egy csomó leckével .. tényleg mindent belénktömnek..bezzeg a románok minden nap 12-1 ig vannak és nincs semmi bajuk...komentálni tudnak..na hagyjuk a rasszista sulimat...szóval köszönöm:)
2010. szept. 28. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:

A román dumádat nem értem,de lehet a fejlődéstől is a rosszullét!Nagyfokú,hirtelen növekedés,persze vérszegénység is vagy nem iszol elegendő folyadékot,kevés a testmozgás,kávét neked még nem kellene innod 13 évesen!Menj ki szünetben a friss levegőre,akár az udvarra ha teheted!Lassan mozogsz,ha van lépcső még jobb,friss oxigént is kapsz és próbáld meg inni legalább egy fél literes ásványvíz felét!Meg persze egyél is,akár egy almát vagy egy kis idénygyümölcsöt és szedj magneB6-ot!

A vérszegénységedet pedig vizsgáltasd ki!

2010. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly év elején volt ilyen gondom.

Új iskola,új és több követelmény,nehezebb tanagyag,visszaszokás az iskolára...nagyon nehéz volt.

Sokszor úgy értem haza,hogy azt hittem egyből vízszintesbe helyezem magam:)

Keveset aludtam,korán keltem,sokat tanultam...2 hónap alatt teljes mértékben kikészültem.


Onnantól kezdve napi 7-8 órát alszok iskolaidőben.Amikor hazajövök a suliból pihenek 0,5-1 órát majd utána tanulok.Sok vizet iszok,rendszeresen és próbálok egészségesen is táplálkozni.Ezenkívül echinacea-grapefruit magcseppeket iszok.Ebből reggelente 10 cseppet iszok fél pohár vízzel.Minden nap ezzel kezdek.Egyrészt erősíti az immunrendszert,másrészt segíti az emésztést és még sok már jótékony hatása van.

Amióta ezeket betartom a 7 órát is simán kibírom.Persze fáradok én is,de nem úgy és nem annyira mint tavaly.


Abban a két hónapban rendszeresen (hetente 4-5 alkalommal) kávéztam,sőt volt amikor egy nap kávéztam is és energiaitalt is ittam.

Most ezalatt az egy hónap alatt 2x ittam kávét,akkor is csak azért mert nagyon megkívántam.Egyébként nem hiányzik sem a kávé,sem az energiaital.

Mellesleg ezek csak rövid ideig hatnak és utána ugyanúgy fáradtak leszünk.

Én a kávé és az energiaital helyett egy 0,5-1 óra pihenésre és utána egy csésze teára (gyógytea,zöld vagy fekete tea de még a gyümölcstea is jó) esküszöm:)

15/L

2010. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szünetekre félek lemenni, merzűt ki vagyok kötösitve a románoknál a kinézetem miatt, folyton beszólnek meg lökdösnek..dehát nincs mit tenni...kimegyek a folyosóra és ha nagyon muszálj..vagy ha leküldenek, 3. emeleten van az osztályom úgyhogy mozgok lépcsőn...vizet...háát na az az amit nagyon nagyon keveset iszok...megpróbálok mindent:)
2010. szept. 29. 18:06
 6/7 anonim válasza:

vízhiány!

igyál rengeted vizet!

VIZET!

2010. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mnnoké köszönom:)
2010. szept. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!