Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolába kérnek temperát, a...

Iskolába kérnek temperát, a boltban akril festéket adtak, az ugyan az, vagy vigyem vissza? Itthon láttam meg

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

nem ugyan az, az akril sokkal folyékonyabb mint a tempera. Azt nem kell külön vízzel hígítani, míg a temperát kell egy bizonyos mértékbe.


De am nem értelek. Temperából tescoba rengeteg választék van, nem kell külön olyan boltba elmenni

2016. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz.

Az akrilt nem oldja a víz miután megszáradt, tehát a kezeden/ruhádon is rajta marad és nem lehet korrigálni nagyon, csak ráfesteni más színnel.

A temperát pedig lehet higítani vízzel, szappanos vízzel lejön a kézről is könnyen.


Cseréld ki mindenképp.

2016. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ok! Köszi!
2016. aug. 23. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy a suliban szólnának érte. A fiaméknál is kell tempera, a tanítónéni azt szereti jobban, a vízfestéket alig használják. Tavaly, amikor elfogyott a temperája, én is akrilt vettem, mert itthon én is festek azzal időnként, és a gyereknek megtetszett. Sokkal jobban tud vele dolgozni, mint a temperával. Idén már elsőre is akrilt veszek.

A tanítónéni amúgy utólag mondta is, hogy neki mindegy, hogy most az tempera, vagy akril, csak az a lényeg, hogy tubusos, kinyomható festék legyen, amivel papírra tudnak festeni, és jól lehet vele színeket keverni. Innentől kezdve neki mindegy, csak a gyerek tudja használni.

2016. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vízfesték nagyon jól keveredett a temperával , erőssebb , dúsabb szineket lehetett kihozni belőlük . Nem vagyok biztos , hagy az acriliccal is műkődik -e hasonlóan ? Nem próbáltam ! :)

A különbség csak annyi szerkezetileg , hogy az acrilic festékben a pigmentek egy polymerben vannak feloldva , a temperában meg tojás sárgában .

Mint gyerek , szerettem nyalogatni az ecsetet , gondolom ez a szokás még mindig él , egy tojás alergiás gyereknek inkább acriliket ! :D

2016. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!