Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit kell otthon tanulnia...

Mennyit kell otthon tanulnia a gyermekednek? Hogy van ez a napközis rendszer?

Figyelt kérdés

1. Kíváncsi lennék, hogy mennyi időt tanultok otthon a gyerekekkel? Milyen iskolába jár?

2. Mit jelent pontosan az egész napos iskola? Délelőtt lemennek a tanórák, aztán ebéd és utána írják a házit másnapra, vagy az aznap feladott tanulnivalót csinálják meg? Vagy másképp megy?


2015. szept. 10. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sima állami suli. 2. osztály, de tavaly is ez volt: délelőtt 5 vagy 6 óra, ebéd. 1-től fél 3-ig játszóterezés, fél 3-tól fél 4-ig leckeírás. 4-kor lehet elhozni őket.

A leckével nem mindig végeznek, főleg, ha tanulnivaló is van, pl. vers. Otthon minimum át kell nézni mindent.

2015. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3 alsós gyerekem van, nálunk kb ugyanaz a rendszer mint amit az első írt (napközi, katolikus iskola). Van hogy délután úsznak vagy más különórájuk van, akkor megcsúszhat a leckeírás, de itthon kb 10 perc alatt megírják, szerencsére összeszedett, nem mélázós gyerekek. A férjem szokott tanulni velük, de erre nincs szükség minden nap, inkább alkalomszerűen (vers tanulás, dolgozatokra tanulás). Én a kocsiban szoktam velük matekot gyakorolni (szorzótábla), idén bejön még mellé majd az angol is :).

Az iskolaotthonos rendszer az viszont más, remélem olyan válasz is érkezik majd.

2015. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem ebéd után haza jönnek

8. és 5. esek

mind a ketten kb 1-1,5 órát tanulna max ebben benne van h én is átnézem az írásbelit vagy felmondják a verset vagy más


sima általános iskola

2015. szept. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. lehet olyan, hogy ebéd után hazajön? én úgy tudtam, hogy kötelező az egész napos iskola?
2015. szept. 10. 16:58
 5/11 A kérdező kommentje:
jaj most nézem, hogy ők már felsősök, az más. az egésznapos az alsósokra vonatkozik csak.
2015. szept. 10. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit eddig írtak, az napközis oktatás. Van olyan, hogy iskola otthonos. Ebben reggel és délután is vannak tanorak, így a gyereket nem lehet hamarabb haza vinni
2015. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az egész napos oktatás a felsősökre is vonatkozik

de lehet kérvényezni az igazgatónál h hazajöhessenek előbb

2015. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3-os fiam napközis, mivel mi dolgozunk mindketten.

Du. megcsinálják bent a suliban a leckét, f3-f4-ig van erre idő. Itthon csak verset szoktunk tanulni vagy ha esetleg vmi lemaradt.

Én nem vagyok hajcsár, nem várom el a kitűnő bizit, nekünk elég az is, ha JÓ EMBER válik a gyerekből és nem a színötösöktől lesz az...

Heti 4x1,5 óra edzése is van, így időnk sem nagyon lenne több órát tanulni a SULI UTÁN, inkább engedem szabadon játszani, attól szerintem többet fog fejlődni agyilag.

Pont nemrég volt egy vitánk erről egy anyukával, aki szerint pedig igenis mindenből kitűnőnek KELL lennie a gyereknek és ő minden nap 2-3 órát tanul még a suli után vele...

2015. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fiaim felsősők ,iskolában 2-3ig tanuloszoba van a 7. Osztályosnak ,ha nem végez akkor itthon megcsinálja ,az 5 .nek is 2-3 ig napközi van ő is ótt bent megcsinálja a házit ,igy nincs itthon lecke csinálás ,csak ha nem készült el .
2015. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Másodikos a fiam, itthon csak az olvasást kell gyakorolni (az aznapi rövid olvasmányt egyszer elolvassa itthon hangosan, kb. ennyi), vagy ha valamit nem fejezett be a suliban, akkor azt itthon megcsinálja, de ilyen nagyon ritkán van.

Négyig suliban van, de náluk nincs napközi, hanem ténylegesen egésznapos iskola van. Szóval például első óra matek, aztán angol, utána egy óra tanulás, amikor nem tanóra van, hanem kvázi "leckeírás", csak ők nem kapnak házit, hanem amit éppen gyakorolni kell, abból ad feladatot a tanítónéni. Utána van mondjuk egy olvasás, aztán ebéd, utána ének, aztán egy óra szabadidő, utána rajz, aztán szabadidő végig. Szóval valahogy így, szét vannak osztva egész napra a tanórák, meg a "leckeírás" is, meg a szabadidő is. Persze ésszel van az órarend is megírva, a nehezebb tantárgyak (matek, magyar, ilyesmik) délelőtt vannak, és a lazábbak, mint a technika, rajz, ének, tesi, ezek délután. És napközben itt-ott beszúrva szabadidő is, meg gyakorlás is. De ezt a gyakorlást is úgy kell elképzelni, hogy például van olyan nap, amikor a második órában is van egy, meg délután is, szóval nem egyszerre kell mindent megcsinálni.

Ez amúgy egy sima, egyszerű általános iskola, ebben a suliban ez mindig is így volt, már akkor is, amikor én voltam gyerek (csak én nem ide jártam), szóval nem a kötelező egésznapos iskola miatt vezették be. Nekem tetszik, hogy ilyen a rendszer, és hogy nem kell már otthon a tanulással kínlódni. Már csak azért is, mert elsőbe nem ide járt, a régi sulijában nem ez volt a rendszer, ott a klasszikus délelőtt tanítás, délután napközi felállás volt, kaptak házit is, amit elvileg a napközis tanítónő megíratott velük, ehhez képest az esetek többségében még legalább egy órát kellett itthon is tanulni, és akkor még gyakorlás nem is volt. Most viszont tényleg az egyetlen dolga annyi, hogy egy egyoldalas szöveget elolvas itthon, és kész. Ugyanakkor érünk haza, de sokkal több szabadideje van.

2015. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!