Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti melyik iskolat valasztanatok?

Ti melyik iskolat valasztanatok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk es itt-legalabbis a mi varosunkban- nagyon rosszak az allami iskolak.Ezt nem sznobizmusbol mondom,tenyleg rettenetesek.Az oktatas szinvonala nagyon alacsony,a kozosseg sem jo. Nem zsenit akarok nevelni a gyerekembol,de azert szeretnem,ha nem csak melegedni jarna az iskolaba.

Van a varosban ket maganiskola -nem ilyen tobb ezer euros tandijjal,hanem atlag emberek szamara is elerheto az osszeg- amik sokkal jobbnak tunnek,mint az allamiak.

Mindket iskola olyan,hogy 1. osztalytol egesz erettsegiig ugyanoda jarhat,minden masban azonban eleg eltero a ket intezmeny.

Az egyik egy alternativ,kettannyelvu iskola.Egy osztalyba 12-13 gyerek jar.Nem hagyomanyosan tanulnak,hanem pl. ugy ismerik meg a tortenelmet,hogy eljatszak a kulonbozo temakat,beszelgetnek rola,muzeumba mennek.Sokat kirandulnak.Gyakran adnak elo szindarabokat.Az oktatasi program resze a kotetlen beszelgetes a gyerekek altal valasztott temakrol.Van kozos fozes meg sok mas program,ami a hagyomanyos iskolaban nincs.Nekem egyreszt szimpatikus ez a szemlelet,jo,hogy a gyerekek elvezik az iskolat,tetszik,hogy van lehetoseg az egyeniseg kibontakoztatasara,nagyszerunek tartom,hogy nincs iskolai stressz.Viszobt cannak fenntartasaim is: ilyen rendszerben kapnak-e TUDAST? Kesobb,ha mobdjuk dolgozni kezd,nem fog neki problemat okozni,hogy beilleszkedjen a gagyomanyos elet szabalyok alkotta keretei koze?

A masik intezmeny egy katolikus iskola.Nagyon szinvonalas az oktatas,nagy hangsulyt fektetnek az idegen nyelvek oktatasara.Sok programot szerveznek a gyerekeknek,altalaban a szulok bevonasaval.Van lehetoseg tehetseggondozasban es felzarkoztatasban valo reszvetelre is. Itt tetszik,hogy baratsagos kozegben szerzi meg a szukseges ismereteket es tenyleg olyan oktatasban reszesul,ami jo alap lehet kesobb.Ne ilyen klasszikus katolikus iskolara gondoljatok,ahol apacak vannak es komor fegyelem meg szigor.Itt amitol felek,az az,hogy mi nem vagyunk hivok,nem kereszteny szellemben neveltuk a lanyunkat...

Ti melyiket valasztanatok?


dom,hogy fura,hogy mar 7 evesen fontosnak tartom,hogy hova jar,de ha allamiban kezdi,akkor kesobb mar nem tud bekerulni ezekbe az iskolakba es gimnaziumba mar azert nem mindegy,hogy hova jar...


ore is koszonom a tanacsokat es bocsanat,hogy ilyen hosszura sikeredett!


2014. jan. 5. 17:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok hibaert,telorol irtam
2014. jan. 5. 17:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindkettőbe elmennék személyesen,akár a gyerekkel,beszélnék a tanárokkal,megismerném a légkört,felmennék az igazgatóhoz stb. Ha van nyílt nap arra mindenképp menjetek el.A helyszínen szerzett tapasztalatok alapján döntenék,de nekem a katolikus iskola tűnik a leírtak alapján szimpatikusnak.
2014. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyerek személyiségétől is függ, hogy mennyire tud könnyen beilleszkedni, mennyire bírja a kötöttségeket, stb. Én is kicsit előítéletes vagyok az alternatív iskolákkal kapcsolatban,de biztos van erről hivatalos statisztika, hogy az alternatív iskolákból vagy konkrétan ebből az iskolából hány százalékban tanultak tovább, hogy szerepeltek az érettségin, stb.
2014. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem egyáltalán nem furcsa, hogy 7 évesen fontosnak tartod, hová jár a gyereked, sőt! Én is számos iskolát megnéztem, és nagyon nehéz volt a döntés, mert sajnos úgy látom, Magyarországon még mindig a poroszos stílus a menő, és nem veszik figyelembe, hogy első osztályba bekerülve még félig óvodások a gyerekek. Én attól rettegtem, hogy megutáltatják a gyerekemmel a tanulást, és csakhamar az egyébként baromi érdekődő, intelligens kissrácból egy faarccal a táblára bámuló zombi lesz. Jó, nyilván túlzok, de remélem, érthető. :)


Nos, a fentiekből talán érthető, hogy nekem, ellentétben az eddigi hozzászólókkal az alternatív iskola a szimpatikusabb., én biztosan azt választanám, ha lenne rá lehetőségem.

Nem Montessori-jellegű suliról van szó? Tudom, hogy pl. Németországban nagyon sok Montessori-iskola van, és nagyon jól működnek.


Indokaim: a gyerekek éleményszinten tanulnak kisebb korukban, minden megmarad bennüt, amit „átélnek”, ezért szimpatikus nekem az olyan módszer, ahol erre helyezik a hangsúlyt a biflázás helyett. Az alternatív sulikat azért nem fogadják el náluk általában, mert nem tudják feldolgozni az emberek, hogy más ütemben haladnak a gyerekek – nincs a klasszikus „novemberre írunk-olvasunk” hozzáállás elsőben már, hanem kb. 4. osztályra érik el ugyanazt a tudást, amit egy „sima” iskolában.

A másik: a kis létszám baromi nagy előny, így valóban lehet differenciáltan oktatni (nálunk van, aki már másodikban különtanárhoz kell, hogy járjon, pedig nem „diszes”, hogy tudja tartani a tempót a többiekkel, mert nincs idő és energia, hogy ezzel a tanítók foglalkozzanak).

Ami még nagyon jó, ha kooperatív oktatás folyik a hagyományos frontális helyett – vagyis a gyerekek sokszor csoportokban, közösen dolgoznak, a tanító egy „segítő” számukra, aki rávezeti őket a problémák megoldására, nem pedig egy autoriter személyiség, egy „mindentudó főnök” akire merednek egész órán, és megmondja a tutit.

Láttam nemrég egy nagyon érdekes videót a tanulás témakörben, illetve a jövő munkahelyeivel kapcsolatban, ajánlom, nézd meg! Azért érdekes, mert az ember hajlamos azt gondolni, hogy a világunk statikus, de ahogy a gyereknevélsben is baromi nagy fejlődés volt pár évtized alatt, úgy minden változik:

[link]


Emellett, ahogy írod, érettségiig járhat oda a gyerek – vagyis ugyanazt a követelményt fogja teljesíteni 18 évesen, amit a poroszos suliban tanulók. Egy nagy különbséggel: megtanulnak egymással együttműködni, és egyedül gondolkodni, akár saját megoldási módokat találni egy-egy problémára. Mivel azt tudjuk, hogy a 12 év alatt megtanult dolgok zöme kiesik a fejünkből, szerintem a saját, kreatív gondolkodás, az együttműködési készség baromi fontos a munkaerőpiacon is.


Természetesen egyetértek azzal, hogy nagyon fontos a gyerek és a tanító személyisége is az iskolaválasztásnál. Ha a gyereketek teljesítményorientált, nagyon szeret versengeni, jól bírja a monotonitást (persze ekkor nyilván az egész családotokban van ilyen hajlam), akkor lehet, hogy szuperül érezné magát egy hagyományos iskolai rendszerben is. Úgy látom, elég nehéz a mai világban kikerülni a más szülőktől jövő nyomást is, hogy a gyereknek már az oviban „hétzenésnek” kell lennie, minél több különórára (nyelv, sport, zene…) kell járnia. Ezekkel én nem értek egyet. Egy egészséges gyereknek sem fejlesztésre, sem ovi utáni különprogramokra nincs szüksége – szüksége van viszont rengeteg szabad játékidőre. Ahogy Vekerdy Tamás mondja:

"Nem az lesz zseniális top menedzser, aki top menedzser képzésben részesült már az óvodában is... a zseniális top menedzser az, aki megélhette teljes nyugalomban a kisgyerek korát, szabadon játszott, sokat mozgott, nagy érzelmi biztonságban nőtt fel, mindennap hallott mesét."


A katolikus iskoláról: hát, engem szigorú katolikus szellemben neveltek gyerekkoromban (bár nem jártam egyházi suliba, szerintem akkoriben nem is nagyon volt ilyen), ezért nem adnám a gyerekemet ilyen közegbe. Másrészt, ha nem vagytok katolikusok, akkor minek? Bevallom, én a „divatkeresztelésnek” sem vagyok híve, amikor valakit megkeresztelnek, mert „az kell”, de egyébként magas ívben tesznek az adott egyház által megkövetelt dolgokra. Szóval a hit remek dolog, az is oké, ha valaki egy egyházhoz tartozik, de ha már odatartozik, akkor ne csak a jó dolgokat „mazsolázza” ki a dologból.


Szummázva: én is azt javaslom, hogy nézd meg mindkét szóba jöhető iskolát, a leendő tanítókat, vidd el a gyerekedet nyílt napokra, hidd el, nagyon sok mindenben könnyebb lesz döntened, ha már látod/érzed az iskolák „szellemét”, a tanítók személyiségét.

2014. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem szimpatikus az alternatív iskola!


Magyarországin nagy hangsúlyt fektetnek a lexikális tudásra, de a ténylegesre, a józan paraszti észre (úgymond) nem adnak.

Szerintem ez baj, nézz csak körül az egyetemeken. Teli van buta, de magolós senkiháziakkal.

Ezzel szemben szerintem csak jobb lehet egy alternatív suli és semmivel se lesz életképtelenebb mint mások. Sőt! Lehet önálló gondolatokra, döntésekre tanítják, ami totálisan hiányzik a normál iskolákból. Ott tankönyv van, itt lehet tanár is :)


Persze nem leszólni akarom az egyházi sulit, az is biztos jó nagyon :)

(megj.: nekünk ilyen volt a töritanárunk. Érdekes magyarázatokat adott, érdekes feladatok voltak, nem száraz történelmi események és évszámok. Mindenkinek az volt a kedvenc órája, és jól teljesítettünk)

2014. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a katolikus sulit választanám.Mert így leírva tök jól hangzik,hogy múzeumba járkálnak,főzöcskéznek színészkednek meg stb...De a gyereket ilyen korban nem fogja lekötni egy múzeum.A 10-14 éves gyerekek az ilyenre nem foghatók.A színdarabok meg olyanok,hogy meg kell tanulni szövegetket?Ez plussz tanulást jelent.A katolikus suliba meg normálisabb az élet.
2014. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!