Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az 50%-os jegyekkel hogyan...

Az 50%-os jegyekkel hogyan számolják az átlagot?

Figyelt kérdés
jún. 11. 09:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Szimpla súlyozott átlag. Az 50 %-os jegy 0,5-tel számít, a 200 %-os olyan, mintha 2 jegyet kapott volna, a 100 % meg nyilván 1 jegynek számít.
jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Kólauborkával ***** válasza:
46%

Na rendben, én is köszönöm a válaszokat. A súlyozott átlagot tudom micsoda, csak nem gondoltam, hogy így kell számolni szegény általános/középiskolai tanulóknak az átlagot, amikor az osztályomban olyan os volt, aki simán az átlag számítást sem értette meg.

Amúgy sem értem ennek így ki értelme, hát na, változik a világ.

jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
#12!Semmit nem kell számolniuk, a Kréta kiszámolja helyettük. Oda van írva, csak tudomásul kell venni.
jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
92%
12, régen is többet ért egy témazáró jegy, mint egy órai munka vagy egy szóbeli felelet. Semmi se változott, csak a Kréta tudja számolni is. 30 éve is súlyoztak a tanárok, csak akkor nem volt külön szó róla.
jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A gyerekeim 50%-is jegyet pl órai munkára kapnak, felszerelés hiány miatt 1-es jár

jún. 11. 15:05
 16/17 Andi80018 ***** válasza:
61%

Nálunk angolból van, sőt, elég vicces, de 25%-os is van. :-D Én ezekkel nem foglalkozom, csak az átlagot nézem.

Illetve, én most írtam a tanároknak, hogy kétesnek számít-e a gyerek, hogy készüljünk. Most hatodikos.

Nehéz kiszámítani, ha gyerek bármi egész 6 alatt van, hogy megvan-e a jegy...

jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
17%

Ezen én is meglepődtem. Lányomnál csak 100%-os jegyek vannak, a témazárók két jegynek vannak beírva. Csak a színek különböznek. Vajon ennek lehet valami értelme, vagy csak jobban néz így ki? :D


Még az én gyerekkoromban volt olyan, hogy pl 3/4, de ezt mi két jegynek számoltuk. 25 éve is dupla jegynek számított a témazáró. Az is kérdés, amit az utolsó írt, ugyanis nálunk tanárfüggő, hogy mikortól van meg a jobb jegy.

jún. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!