Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, az iskola megnehezíti...

Szülők, az iskola megnehezíti nektek, hogy korlátozzátok a képernyő előtt töltött időt?

Figyelt kérdés

Nincs gyerek, és régen voltam iskolás. Csak érdekel, ez hogyan megy manapság.


Volt itt egy kérdés régebben, ahol a tanár késő este tett közzé egy kérést a facebookon és a kérdező már nem láthatta, mert addigra eltelt a szülők által megszabott képernyőidő. (Nem találom a kérdést.)


De úgy általánosságban mennyire jellemző, hogy a bekockulás elleni harcot épp az iskola nehezíti? Az a kérdés gyerek szemszögből volt. Szülők, ti mit tapasztaltok?



2022. jan. 28. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Szülőként mondom nincs képernyő idő. Mióta online tanul dec eleje óta a sulin kívül max néha tévét néz annyira elfárad benne megunja.
2022. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%

Kisgimis (nyolcosztályosban, tehát felső tagozatos) gyereknél én abban hiszek, hogy

- a drasztikus tiltás kontraproduktív én meg nem utálom magam annyira, hogy ordibálással meg büntetéssel rontsam el azt a kevés időt, ami munka/suli után a családi életre marad a hétköznapokon

- ebben az életkorban már ki kell alakulnia (!!!) egyfajta természetes igénynek arra, hogy nem csak az online tér van. Ehhez meg (lehet tükörbe nézni!) nekem, nekünk szülőknek kellett már sokkal korábban letenni a jó alapokat, példát mutatni (ha én nonstop online kütyüző lennék, akkor vicces lenne a prédikáció), ha a közös társas, kirándulás stb. Helyett eddig is “menjéé má fiam, foglajjad elfele magadat, ne engemet idegesítséé mááá” volt, akkor nem kell a T. Szülőnek teleríni a netet, hogy a lusta, kütyüfüggő “bezzeg a mi időnkben nem ilyenek voltunk” gyerek…

- én abban hiszek, hogy értelmes dolgokkal le kell foglalni a gyereket: nálunk ez a versenysport, a “versenyistálló” iskola (nem, nem embertelen, de van egymás húzása, motiválás, közös projectek, iskolaújság, szereplés stb.), a zenélés… aztán este 7-8-kor már nem olyan sok idő marad a kütyüre

- alapszabálynak már eddigre evidenciává kell válnia: előbb a munka(lecke stb.), ha jól osztod be az idődet, ha nem húzza le a teljesítményedet, ha belefér, akkor mehet az online szemét :D


Komolytalan az az iskola és pedagógus, ahol FB-n vag késő este (és azonnal határidővel) megy bármi… itt ezzel van a legnagyobb gond… hiteltelen dolgokra meg depláne nem pazarlunk időt… vagy nekünk, felnőtteknek isaz lenne a normális, hogy a főnök dob egy üzit messengeren este 11-kor, hogy reggel 8-ra meglegyen? :)

Nem kellene ilyen munka, ezért nincs is ilyen iskolában a gyerek.

(A vészhelyzet más, az is más, ha a tanerő este 10-kori kiküldéssel időzít valamit, aminek van értelmes határideje, akkor kit érdekel, mikor publikált?)


Nálunk az iskola nem nehezíti a kockulást- pedig sok a szorgalmi, a közös projectmunka (11 évesek együtt dolgoznak megosztott dokumentumokban, közös ppt-kben)- nekem ezek értelmes dolgok- az sem “kockulás”, ha keres a neten pl. Képeket egy feladathoz vagy wikipédiát olvas… ugyanaz, mintha a könyvtárban kutatna, csak más a világ (pedig járunk oda is).


Aki 40 felett sem szakad el a valóságtól és önmaga is tanulja az új technológiákat (nem kell pl a gyereknek azzal szégyenkeznie, hogy a proletár anyja azt sem tudja, hogy nem a “kártyára tegyííí má pízt”, hanem appon képes a megbeszélt zsebpénzt a számlájára utalni :D ) az látja ebben a lehetőséget is, nemcsak a veszélyt.


Példamutatás és az ÉLETKORÁNAK megfelelő keretek kellenek (igen, egy bölcsisnek-ovisnak nincs net, a kisiskolásnak erős szülői kontroll, tartalomszűrés és példamutatás- ahogy nő, úgy meg teret is kell adni)

2022. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen életeszerűtlen egy nagy, Facebookot önállóan használó gyereknek merev képernyőidőt megszabni. Viszont a szülői kontrollmánián kívül még milló oka lehet annak, hogy a gyerek késő este nem a képernyőn lóg, úgyhogy mem sporszerű ilyen formában kérni a házi feladatot.
2022. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%

Alapból pl egy gusztustalan dolog, hogy egy tanár a Facebook-on, egy nem privát és nem hivatalosan, az iskola vagy az állam által törvényileg szabályozott platformon tesz közzé BÁRMIT, aminek valamilyen következménye van a gyerek tanulmányi vagy iskolai előmenetelére.


Már csak azért is, mert ezzel pl. vagy a szülőt, vagy a gyereket kényszeríti a Facebook haszmálatára, ami szerintem egyáltalán nem fair.


Nem is beszélve a hivatalos 13 éves Fb korhatárról.

2022. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!