Mit tennétek, ha a ti gyerekeitek iskolájában is ilyesmi történne?
Talán ti is láttátok a pár évvel ezelőtti magyar kisfilmet, a Mindenki-t. Ha mégsem, itt a link: https://www.youtube.com/watch?v=0piiNk_jMrE (érdemes megnézni, kb. 25 perc az egész)
Ti szülőként mit tennétek, ha kiderülne, hogy a ti gyereketekkel is hasonlóan bántak, mint a főszereplő kislánnyal? Szerintetek mi lett volna a legjobb megoldás? Egyet értetek a tanárnő módszerével? Vagy ha nem, akkor ti mit csináltatok volna a helyében?
Nos a legnagyobb problémám az volt a filmmel, hogy tipikus valóságtól elrugaszkodott "mozi nyál".
A kórusok bizony úgy működnek, hogy az enekel bennük akinek van hangja. A tanárnő teljesen jófej volt, hogy a tehetségtelen diákokat is el akarta vinni egy utazásra ami óriási élmeny lett volna mindenkinek. A film viszont gonosznak állítja be amiért ezt alehetőseget biztosítani akarja.
Kezdjük ott, hogy ének/kórus versenyre a kutya se vinne olyan kölyköt aki nem tud énekelni, már az is nagy szó, hogy megengedte neki a részvételt.
Én örültem volna, ha a gyerekem el tud menni több napos osztálykirándulásra külföldre. Elmagyaráztam volna neki, hogy attól még, hogy most tátikal mert nem szep a hanja, rengeteg más dologban tehetséges pl szépen rajzol és nem lehet mindenki mindig mindenben jó. Elmondtam volna, higy a tanárnéni azért szeretné, hogy tátikáljon, hogy ő és a többi zeneileg nem tehetseges is mehessen a nyeremény útra a kórista gyerekekkel együtt.
Fogalmam sincs
Jómagam is tátikáztatott gyerek voltam a kórusban
/ igen, ez megtörtènik/
Kifejezetten szép, cuki kislány voltam.. kellettem az összképhez.
Eredmény.. nem éneklek
Sem magamnak sem a gyerekeimnek
Kövezzetek meg, de én is a tanárnő pártján állok. Simán mondhatta volna azt a nem tiszta hangú gyerekeknek, hogy fel sem veszi őket a kórusba, mert nem elég jók. Ő viszont mindenkinek megadta a lehetőséget arra, hogy kórustag legyen. Az énekhang bár valamilyen szinten fejleszthető, alapvetően mégiscsak egy adottság, ami van van valakinek, vagy nincs.
Az pedig a szépen éneklő gyerekekkel szemben nem fair, hogy a hamisabb hangúak lehúzzák az ő teljesítményüket is, ezáltal nem szerepelnek jól a versenyeken. Ha pedig az lett volna, hogy a versenyekre csak a jó hangúakat viszik, a többiek meg csak a próbákon énekelhetnek, az megintcsak nem vezetett volna jóra.
Szerintem a tanárnő szépen elmagyarázta, hogy bár vannak, akik nem énekelnek, de ők is ugyanúgy részei a közösségnek, utazhatnak a versenyekre, ő ezért nem akarja kizárni őket, de azért valamit fel is kell mutatni, ha nyerni akarnak. Egyébként meg a tátikázó gyerekekre nem mondanám, hogy "nem tettek energiát" a szereplésbe, hiszen nekik is ugyanúgy ott kell lennie az összes próbán, meg kiállni a közönség elé.
A film szerintem egy olyan problémára világít rá, amire nem létezik igazán jó megoldás, ezért is szül ennyire szélsőséges véleményeket. A tanárnő viszont igyekezett olyan megoldást választani, ami többé-kevésbé mindenkinek jó. Más dolog, hogy a film emiatt gonosznak állítja be.
Ezért is kérdezem, hogy szerintetek mi lett volna a jó megoldás?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!