Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kinek meddig tartott a gyed...

Amelia27666677899 kérdése:

Kinek meddig tartott a gyed igénylés? És mi a menete a gyest már lemondtam és a férjem a munkahejen kéri a gyedet tehát a papir náluk van

Figyelt kérdés
2018. szept. 24. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A férjed következő naptól igényelheti a gyedet,mint ahogy te lemondtad. Ha a papírok rendben vannak,akkor következő fizetéskor kapja,amennyiben a munkahelye kifizetőhely. Ha nem az,akkoraz OEP fogja utalni,és minden hónap 10.- ig kell megédkeznie.
2018. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es azt megtudnad mondani hogy tőle vonnak adót ha teljesen adó mentes? Meg hany hónapot néznek visszamenőleg hogy mennyi fizut kapott?
2018. szept. 24. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:

"Es azt megtudnad mondani hogy tőle vonnak adót ha teljesen adó mentes?"

Ezt a mondatot én nem értem, de majd valaki talán. Ki/mi adómentes?


"Meg hany hónapot néznek visszamenőleg hogy mennyi fizut kapott?"

A szülés előtti 3. hónap végétől visszaszámolnak 180 napot, és ennek az időszaknak az átlagbérét veszik alapul.

2018. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A férjemtől vonnak-e adót arra lennék a kíváncsi ha a fizujából nem vonnak akkor a gyedből?
2018. szept. 24. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem minimum 3 gyerek van,gondolom ezért adómentes. A gyedből fognak vonni,mert nem jár a munkabér és a gyed után is adókedvezmény.
2018. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az adókedvezmény ugyanúgy jár a férjednek, mint eddig. A fizuból is és a gyedből is lehet érvényesíteni, mivel mindkettőből vonnak adót és járulékot. De ha pl egy gyerek van (ezt az apró infót elfelejtetted megírni), akkor összesen jár 10 ezer kedvezmény, nem pedig 10-10 a fizuból és a gyedből.
2018. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 3 gyerek van
2018. szept. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!