Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondok a munkahelyemen...

Felmondok a munkahelyemen sajnos? Regisztrálok munkanélkülire. Szerintetek jár pénz is?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van.8évig voltam itthon egyhúzamban (tgyás(csed),gyed, gyes ).Előttük 4 és fél évig dolgoztam a munkahelyemen ami a mai napig az. Szóval több mint 12éve vagyok náluk. Viszont most mennék vissza de olyan beosztásban tudnak visszavenni ami mellett a gyerekeket nem tudom ellátni. Felmondok. Mivel hosszú évek óta nem dolgoztam így szerintem pénz onnan nem jár. De regisztrálni tudok. Ugye?

2018. jan. 17. 20:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint a munkanélküliből nem jár pénz szerintem. Nem fogalmaztam rendesen.....
2018. jan. 17. 20:13
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
A felgyűlt szabik nem járnak ilyen esetben? Kérdezz rá először.
2018. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Mivel munkaviszonyban álltál, szerintem jár a munkanélküli ellátás. Ha mégsem, illetve ha lejár és még nem találsz új munkát, akkor pedig 3 gyerekkel kérheted a GYET-et (gyermeknevelési támogatás - közismert nevén: főállású anyaság). Ez a legkisebb gyermek 3 éves korától annak 8 éves koráig jár (kivéve, ha mondjuk a legidősebb közben betöltené a 18.-at). Összege annyi mint a GYES, és lehet mellette dolgozni is részmunkaidőben (lehet, hogy már teljesben is, ezt nem tudom, mert az enyéim már régen kinőttek ebből a korból).
2018. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jár az álláskeresési járadék, maximum az összegét nem a béred (mivel nem volt) alapján határozzák meg, hanem a minimálbért veszik alapul.
2018. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!