Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért vonják a szabadságot?

Ági83 kérdése:

Miért vonják a szabadságot?

Figyelt kérdés
Jelenlwg gyesen vagyok. A szabijaimat mégis folyamatosan vonja a munkáltató! Ez hogy lehetséges ilyenkor is vonogathatja kettessével havonta? Segítene valaki?
2017. márc. 12. 15:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Augusztus közepétől vagyok gyesen. Akkor is vonták már. Decemberben kb 11 napom volt. Januárban 37 lett,gondolim az ez évivel együtt a következő hónapban már csak 35 nap jár. Eddig nem is foglalkoztatott mert azt hittem több napom lesz,de szeptemberben ovi és így kevés lesz és most már idegesít is,hogy nem vonhatnák.
2017. márc. 12. 16:17
 12/15 A kérdező kommentje:
Ja meg sógornőm is mondta,hogy neki is ilyen 50 nap körül volt amit letöltött.
2017. márc. 12. 16:19
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fura. De ki is fizette ezeket a napokat?
2017. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Neem,csak a gyedet utalta,meg most a gyes érkezik. Nincs kifizetve az biztos.
2017. márc. 12. 17:46
 15/15 anonim ***** válasza:

De akkor most mire kapsz bérpapírt?

Egyébként szerintem ez csak egy technikai dolog, a rendszer meggenerálja az adott évi szabidat de mivel fizu nélkülin vagy így vissza is veszegeti.

Amúgy 50 nap az nagyon sok szabi nekem 2 gyerek után volt annyi (kicsit több), úgy hogy mielőtt szültem csak az addig járót vettem ki, így valóban csak a felgyűlt maradt. Ha 1 gyereked van max kb 1 évnyi szabid gyűlhetett fel + a gyerkőcre járó ill majd az időarányosan az évre járó. És ugye a munkáltató rendelkezik a szabik nagy részével, mármint kivétel tekintetében. Általában a felgyűlttel kezdenek, de utána dolgozni kell és később az adott évi szabi kiadása jön.

2017. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!