Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyest és tgyás pénzt egyszerre...

Maricsui kérdése:

Gyest és tgyás pénzt egyszerre lehet e kapni? Mert a gyesről már jött határozatom, hogy kapni fogom de még a tgyásról nem.

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Marmint egy gyerekre vagy tobbre?


Tobb info kene..


Egy gyerekre GYES + TGYAS (VAGY GYED) nem kaphato. Vagy ez vagy az..

Ket gyereknel: 3 eves korig jar a + GYES, melle meg a kicsire a tgyas, majd a gyed.

2014. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

van egy 2 éved, rá fogod kapni a gyest, erről jött a határozat? és most szültél, hogy tgyásra mennél? akkor igen, gyed extra van.

ha egy gyerekre szeretnéd akkor nem kaphatsz tgyást ha rá igényelted a gyest is, hisz egy gyerekre egy ellátás. bár gondolom inkább az elsőről lehet szó, második elég értelmetlen lenne :)

2014. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első babám, most 3 hónapos.Pont ma kaptam pénzt a csekkere gyás volt írva, akkor az most melyik pénz? Gondolom a tgyás. A gyesről pedig kaptam határozatot hogy kapni fogom meg kaptam egy olyan határozatot is hogy :Hatósági bizonyítvány, kisgyerekes bérletkedvezményre való jogosultság igazolásához. Egészséges babám van nem mozgáskorlátozott vagy ilyesmi. A védőnőm semmire nem tud választ adni.Köszönöm a segítséget!
2014. okt. 29. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:

tehát akkor szülés előtt megvolt a ledolgozott 1 éved és jelenleg is van munkahelyed?

akkor elég nagy butaság volt igényleni a gyest, miért tetted? gyed mellé nem kaphatod a tgyást, pedig a tgyás jóval magasabb ha nem 2 órában dolgoztál... az a fizetésed 70%-a körül van, míg a gyes fix összeg, havi 25E körül van. szóval ezt akkor elrontottad, intézkedj. tgyás után majd gyedre kéne menned és a gyerek 2 éves korától gyesre...

2014. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajna a védőnőm rosszul informált, ő adta ki nekem a nyilatkozatokat ,hogy töltsem ki és küldjem el. Ma kaptam gyás pénzt de a gyesről is kaptam nyilatkozatot, hogy kapom akkor egyiket mondjam vissza? 4 órába voltam bejelenve de egy nagyon kevés összeggel, pedig 12 óráztam a hétből 5 napot.A gyes több pénz mint amennyit a tgyásra kapnék.
2014. okt. 29. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
ha kevesebb lenne a tgyásod, akkor azt mond le és akkor gyes+ ugye a családi. de minél előbb! :)
2014. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen!
2014. okt. 30. 06:38
 8/10 anonim válasza:

En ugy tudom ha az egyik gyermek 2014 januar 01 utan szuletett akkor mindket gyerek utan lehet ellatast igenyelni.

Vagyis kaphatsz tgyast is, es gyest is.

En is kaptam tgyast es gyest egyszerre mert a masodik gyerek 2014 januar 1 utan szuletett. Most nem tudok linket kuldeni de valahol ez le van irva. Extra gyed temaban.

2014. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Megtalaltam a linket.

A 2 pont az.

[link]

2014. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Memcsi válasza:
A kisgyerrmekes bérlethez azért kaptál papirt,mert az minden budapesti lakosnak jár a gyermek 3 éves koráig.Ezzel az igazolással tudsz bérlet igazolványt csináltatni,amihez a bérletszelvény csak 3450ft lesz nem 10500.De vigyázzni kell mert csak félévre érvényesíttettik az igazolványt azt mindig hosszabbítattni kell!
2014. nov. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!