Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2008óta volt folyamatosan...

2008óta volt folyamatosan munkám 2014 január elejéig, amikor is fel kellett mondanom, családi okok miatt. Most munkanélkülin vagyok, áprilisban jár le az ellátás. Viszont kiderült hogy babát várok. Milyen ellátásban részesülök most?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kihez forduljak, merre induljak ez ügyben?

2014. jan. 29. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Áprilistól szülésig semmit sem fogsz kapni.

Szülés után is csak gyes és családi pótlék jár , mivel nem lesz szüléskor munkaviszonyod . gyes 25650 családi 12200

2014. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szülés várható ideje szeptember. A gyes nem jár addig? Első lesz, és nem értek az ilyen jogi utakhoz. Kihez kell fordulnom ez ügyben? Menjek a munkaügyre? Hogyan tovább?
2014. jan. 29. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
gyes csak a szülêstől jár. esetleg azt kéne kideríteni, hogy táppénzre mehetsz-e munkanélküliről.
2014. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor szűnt meg pontosan a munkaviszonyod, a felmondási időd járt le januárban? Vagy most adtad be a felmondásod? Ha a második akkor lehet kicsit elsietted, valahogy jó lett volna kibírni még ezt az 1-2 hónapot. Mert így kapod majd az egyszeri anyaságit, gyest, szerintem a gyedbe sem férsz sehogy bele, de azért kérdezz utána az oepnél hátha van valami kiskapu.
2014. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem nem jár semmi szülésig.

Táppénzre csak akkor tudsz menni, ha van munkaviszonyod,mivel nincs ezért nem tudsz táppénzre menni.

Csak gyes jár és családi szülés után, addig semmi,

meg az egyszeri anyasági ami 64125.-

2014. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Illetve a terhesség 91 napjától a férjed igénybe tudja venni a családi adókedvezményt, ami havi 10e.

De csak akkor ha házasok vagytok. Ha nem vagytok házasok, akkor csak jövőre az éves adóbevallásban tudjátok visszaigényelni.

2014. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Január elején 3.-án volt az utolsó munkanapom... Nem tudtam h terhes vagyok :( Mindenesetre, nem baj, mert annál nagyobb öröm a baba érkezés :)

Köszönöm szépen a válaszokat! Mentek a zöld pacsik ;)

2014. jan. 29. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!