Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár GYED ha megszűnik szülés...

Jár GYED ha megszűnik szülés után a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Nemrég mondtam el a főnökömnek, hogy babát várok, és azt mondta, megemeli papiron a béremet, hogy több gyedet kapjak, de cserébe mondjuk fel a munkaviszonyomat közös megegyezéssel a baba születése után...

Nem nagyon tetszik ez nekem, és a környezetemben is mindenki azt mondja alá ne írjam, mert ráfázhatok...de tulajdonképpen mi hátrányom lehet ebből pontosan?elképzelhető , hogy nem kapnék gyedet csak gyest? mi van ha nem fogadom el az ajánlatát, vajon keresztbe tud nekem tenni valahogy?



2013. okt. 22. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szülés után törvényesen nem lehet megszüntetni a munkaviszonyt. Nem is tudom, ezt hogy érti pontosan.


De ha mégis, akkor a megszülető babára fog járni minden, de ha vállaltok következőt, rá már csak gyes.

2013. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valamint nem lesz hova visszamenned dolgozni
2013. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közös megegyezéssel megszüntethető a munkaviszony. Kérdés, hogy te vissza szeretnél-e menni oda dolgozni, ha a gyerek ovis lesz. A tgyás és a gyed járni fog, mert a szülés napján kell biztosítottnak lenned.
2013. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez miért jó neki, mert te addig fizetetlen szabin vagy, és járulékot sem kell fizetnie utánad. Tehát nem kerülsz semmibe neki szülés után.

Esetleg arra tudok gondolni, hogy nem akar visszavenni majd.

Én nem mennék bele.

És mennyivel emelné a fizud? Mert annak viszont drágább a járuléka is!

2013. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elbocsátani már nem tud, hiszen bejelentetted a terhességet. Amikor megszületik, szintén nem tud elbocsátani, mivel a TGYÁS és a GYED alatt is fizetés nélküli szabadságon leszel. Amit megtehet, hogy nem vesz vissza, amikor visszamennél dolgozni, vagy visszavesz, de a szabadság kiadása után kirúg. Ami azért érthetetlen, mert a jelenlegi szabályok szerint, aki gyerekszülés után munkába visszatérőt alkalmaz, járulékfizetési kedvezményt kap.

Én arra tudok gondolni, hogy nem akar visszavenni a szülés után, de a gondolatmenete akkor sem érthető, hiszen ahogy előttem már írták, a TGYÁS és a GYED alatt őt semmilyen költség nem terheli.

Amiben biztosan rosszul járhatsz, ha ebbe belemész, ha még a GYED alatt újra terhes leszel, mert akkor a második gyerkőc után már csak GYES-re leszel jogosult.

Kérdezd meg, miért jó ez neki!

2013. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Passzív gyeden leszel, ha felmondjátok a munkaviszonyt és utána valóban nem kapsz Gyedet a második gyerek után csak GYES-t. Nem csinálnék ilyet, mert sok szempontból jobb, ha maradsz munkaviszonyban. HA nem akartok több gyereket akkor is nem utolsó szempont, hogy vissza kell vennie, ha nem vesz vissza a gyerek 3 éves koráig kell fizetnie a béred, ha nem vesz vissza munkaviszonyba, és te jelezted, hogy akarsz dolgozni. Egy ismerősöm így kap potya havi pénzt, mert nem tudták hova visszavenni, de nem akart Gyesen lenni. Nem tudom a mostani szabályok ebben mennyiben változtak, de jobb ha van munkaviszonyod. Én azt csináltam, amikor megszűnt a cég ahol dolgoztam, hogy bejelentettem magam tgyás után egy másik céghez és elmentem 10 nap múlva papíron Gyedre. Ezzel jól jártam a céget nem éri kár, persze vissza nem vesznek:))) de legalább maradtam munkaviszonyban és nem lett passzív a gyed és most is kapok majd gyed, ha lesz 3. baba.
2013. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!