Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudnátok segíteni? Jövő...

Tudnátok segíteni? Jövő augusztusban jár le a gyes-em, és úgy néz ki jön a tesó?

Figyelt kérdés
NEm tudom , hogy lenne jobb, mert már csak a cég él ahol dolgoztam, de megszűnt gyakorlatban. Tehát mindenkit elküldtek, az irodát megszüntették. Úgy tudom, még papíron van cég, engem nem rakhattak ki mivel tgyáson-gyeden voltam. A főnököm is táppénzen van. Úgy néz ki jön a tesó. Ilyen esetben visszamehetek táppénzre? Kicsit több volt a fizum minimál bérnél, ha jól emlékszem valami garantált minimál volt... Vagy egyáltalán jogosult leszek megint tgyásra?
2013. okt. 14. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj táppénzre,az jobb mint a gyes.Mivel még csak 3. hónapja vagy gyesen ezért jogosult leszel tgyásra is meg gyedre is.Mondd vissza a gyest és íratsd ki magad táppénzre és ha betöltöd a 91. napot a terhességben akkor a magzat után is jogosultak lesztek családi adókedvezményre.Ha a te béred már nem bírja el,akkor a párodnak kell igényelni,erről könyvelőt kérdezz meg.
2013. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!