Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megigényelhető a rendszeres...

Megigényelhető a rendszeres gyerekvédelmi?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kisfiunk, a férjem minimálbérre van bejelentbe, plusz családi adókedvezmény, illetve én csak a gyest és a családit fogom kapni. Így jogosultak lehetünk rá?

Köszönöm a segítséget! :)


2013. okt. 4. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Minimálbér 60 ezer, családi 12 ezer, gyes 25 ezer,adókedvezmény 10 ezer.

Ha ennyi akkor elvileg igen. Bár a kedvenc mondatom a minimálbérre van bejelentve.Miért nem annyit kap csak anyira van bejelentve?

2013. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
És erre vállaltok gyereket?
2013. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
37050/fő a határ. Tehat ha az alatt van, akkor meg. Ugye tudod, hogy egy csecsemőnel nem sok értelme van?
2013. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam tisztában vele (pl az adókedvezmény beleszámít-e, de gondolom akkor igen), illetve azzal sem, hogy ezt csak étkeztetésre(tehát idősebb gyerekeknél) kapják a családok vagy egyéb támogatási formában is. Köszönöm a válaszokat :)

2. válasz pedig nem releváns, maximum egy vélemény körvonalazása, arra meg nem vagyok kíváncsi :)

világbéke

2013. okt. 4. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az adókedvezmény beleszámít, hiszen munkaber kent kerül kifizetésre. A tamogatas ingyenes intezmenyi étkezés, ingyenes tankönyv es évente kétszer hatezer forint körüli értékben Erzsébet utalvány. Max ez utóbbit tudod igénybevenni csecsemore. 3. voltam.
2013. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem, hogy valami ilyesmire fogunk kilyukadni. Köszi a segítséget :)
2013. okt. 5. 11:42
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:

Igényeld meg, mert érdemes!

Például azért, hert előfordulhat, hogy késve, vagy nem fizeted be a csekkjeidet.., ilyenkor nem fogják kikötni, mert..

A villamos energiáról szóló törvény végrehaj-tására kiadott 273/2007 (X.19.) Korm. r. 30. § (1) bek. e) pontja és a földgázellátásról szóló törvény végrehajtására kiadott 19/2009. (I.30.) Korm.r. 56.§ (1) bek. e) pontja szerint védendő fogyasztónak minősül, aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, illetve akinek háztartásában ilyen kedvezményre jogosult él.

2013. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!