Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor és mit lehet kérni és hol?

Mikor és mit lehet kérni és hol?

Figyelt kérdés
Mindenkit előre megkérek, hogy a negatív válaszolók kerüljenek, bunkó és megalázó válaszokra nincs szükségem. 19éves vagyok még tanulok, árvaságit és családit kapok. A barátommal lakok, ő dolgozik. Van autónk, házunk, nem küszködünk megélhetési problémákkal. Ugyebár nekem ez az utolsó évem, májusban végzek és én eddig kapom az árvaságit és a családit. Azonban kisbabánk lesz, és ha meglesz az első nőgyógyászati lelet akkor tovább küld a védőnőhöz, azután pedig a gyes megigénylése. Javítsatok ki ha nem így van. És én azt nem tudom, hogy akkor mindkettőt kapom vagy megszűnik az árvasági? Nem kell elítélni, csak választ szeretnék kapni. Köszönöm
2013. szept. 27. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Árvasági megszűnik. Gyes és gyerek után családi pótlék jár, de csak a gyerek születése után!
2013. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja: szülésig árvasági és csp magad után, szülés után gyes és csp a gyerek után.
2013. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


18 voltam, amikor született a nagylányom. Előtte én is árvaságit kaptam. Aztán érettségi után megszületett, és akkor gyest kaptam. (a gyeshez, családihoz előbb meg kell születnie a gyereknek). Aztán 1 év múlva (fősuli mellett) elkezdtem egy nappali tagozatos sulit, amelyik olyan volt, hogy heti 2 délután kellett (volna :)) bemenni, és megadja a nappali tagozatos igazolást, amivel ismét árvaságit kaphatok. Bementem lemondani a gyest, kérdezték, miért, mondtam, erre kiderült, hogy nem kell, árvaságit lehet a gyes mellett is kapni. Így majd 2 évig kaptm az árvaellátást és a gyest is. (szóval ha gondolod, megírom a suli nevét, országos hálózatuk van). Ha nem változtak a szabályok, akkor elvileg jár neked is a kettő ellátás, de azért előtte kérdezz rá.

2013. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. szept. 27. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!