Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014-től mikben fog (ha fog)...

2014-től mikben fog (ha fog) változni a gyermeket vállaló fiatalok támogatása?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanokra pl. hogy lakáshoz milyen feltételekel tudunk jutni illetve a családi támogatás összege,gyes...

Milyen támogatást kaphatunk?


2013. szept. 20. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
nem fog változni semmi....Miből változna?
2013. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy az egyszeri anyaságit fel fogják vinni közel 300ezer ftra illetve a szocpolnál is lesznek változások....elvileg!! De semmiképp nem a pénz miatt szeretnék szülni hanem anya szertnék lenni de szeretek az ilyenekkel tisztában lenni!
2013. szept. 20. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
biztos nem fogják emelni,ez csak kampányfogás.Nincs miből kifizetni.Talán a szocpolnál lesznek változások,de az egyszeri anyasági tuti nem lesz 288.000ft
2013. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezekt Révész Máriusz találta ki. A dolgok menete kb olyan, hogy valaki kitalálja, kidolgozza, aztán a kormány is átnézi, tárgyalnak róla, módosítják, törvénytervezet lesz belőle, amit még 1000-szer módosíthatnak, amíg a parlamnet megszavazza. A gyed extra, meg az nayasági is még csak tervezgetős szakaszban van. Egyik nap volt a tv-ben Révész Máriusz, aki elmondta, hogy a kormánynak, meg frakciónak nem tetszett a 288.000-es anyasági, szóval ez valószínűleg nem lesz, mert nagyon inog. De ha már ez nem jön be, erre nincs pénz, hogy a fenébe lenne a gyed extrára? Az sokkal többe kerülne.


Ígéretek mindig vannak. Lányom kb 2 éves volt, amikor az MSZP ígérte, ha ők kerülnek hatalomra, akkor a gyes 30.000 Ft lesz. Hatalomra kerültek akkor, a gyes most is csak 25.000 Ft. Ja, a lányom közben már 12 éves.... Szóval 10 év alatt nem jött össze, de akkor jól hangzott.


Ezek is csak ígéretek, csak az a baj, hogy ezeket atv meg a sajtó úgy konferála dfel, hogy húúúúúúúúú, de jó lesz, az, hogy ez csak 1 ember szeretné, azt nem hangsúlyozzák. Sokan meg elhisznek mindent, amit a tv mond. Pl múltkor egy kérdező állt neki bunkón viselkedni, mert azt kérdezte, hogy igaz-e, hogy jár a 288.000 már most, mert ő hallotta...És amikor azt írták neki, hogy nem, (a hírekben is ha...akkor is 2014. volt), akkor meg nekiállt kötekedni, hogy itt senki sem tudja jól. Az ilyeneket sajnálom. Csak annyit hallanak, hogy pénz, a többi meg mindegy már mit mondanak melléé....

2013. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Remélem nem fog változni semmi, megmondom őszintén, nem tartom igazságosnak, hogy én, aki a 3. babáját várja ne kapjak semmit, mert az első gyerekesnek 288 ezer kell. Én is 64 ezret kaptam, mikor az első gyerekemet szültem, az is elég volt és ennek is örültem. De hogy még támogatni is akarják a 18 éves lányokat, hogy szüljenek úgy, hogy még munkájuk sem volt, na az elég durva. A kisebbség csak gyorsabban szaporodna.

Gyes is marad 25.600 Ft. Dolgozni kell és akkor jár tgyás és gyed. Én itt is megemelném a 365 napot 2-3 évre, hogy ne az legyen, hogy xy dolgozik 4 hónapot, terhes lesz, aztán rögtön megy táppénzre!!

2013. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó arról senki sem tehet, hogy te már a harmadikat várod és nem kapnád meg az összeget, attól még más embernek aki az első babáját szüli megkaphatná. Így megtudna venni neki mindent.

Az meg nem biztos,hogy csak a kisebbség profitálna ebből. Ő análkül is megszüli a gyereket ha nem ekkora az összeg. Szerintem ez durva általánosítás.

És nem mindenkinek jön össze a munka a baba születése előtt, most akkor várjon akár még 5-6 évet?

2013. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha erre valaki tudja a választ akkor a lottó ötöst is megírhatná.
2013. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elég gáz, ha ez a 288 ezer kellene ahhoz, hogy megvegyen a babának mindent! Mi lesz, ha elfogy a 288 ezer? Ha nem tud venni a 25 ezerből tápszert, mert nem tud szoptatni, akkor éhenhal a gyerek vagy mi? Ne is vállaljon gyereket, ha nem tudja eltartani, ne az állam nyakára akaszkodjon, mert büdös a munka!

Aki meg több éve dolgozik, fizeti az adót, járulékokat nem kap semmit, mert az adónkból el kell tartani az ingyenélőket? Látszik te se dolgozol!

De amúgy nem aggódok, mert kb. 99%, hogy erre nem lesz a kormánynak pénze, nem szavazzák meg! Inkább költsék azt a pénzt, óvodákra, bölcsödékre, adják az iskoláknak, de ne már mindent a segélyen élők kapjanak, mert inkább szülök, mint dolgozok. Na, meg dolgozni lehet 18 éves kortól, ne ám tudjon 1 évet dolgozni, hogy ne segélyt kapjon, na annak igenis büdös a munka!

2013. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Családi adókedvezmény kibővítik, de egy gyereknél nálatok ez még teljesen lényegtelen.

[link]

2013. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

5-ös hozzászólóval nem értek egyet a 6-os megválaszolta hogy miért nem...

8-as nem tudom honnan szedi hogy az államnak szülnék,attól hogy érdekel hogy mi jár... ha egy forintot sem adnának akkor is szeretnék szülni!!!

2013. szept. 20. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!