Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikorra várható gyed után a gyes?

Mikorra várható gyed után a gyes?

Figyelt kérdés
6-án járt le a gyedem,de megmondom őszintén fogalmam sem volt arról,hogy nekem gyest igényelnem kell,azt hittem ez megy automatikusan :/ 1 hete adtam fel a papírokat,hiánypótlásról sem jött még semmi. Kb mennyi idő alatt bírálják el ?
2013. szept. 18. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Kb. 3 hét.

Ha csúszás lenne, visszamenőleg kifizetik onnantól, amikortól igényelted.

2013. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja és a GYEDet visszamenőleg kapja az ember, tehát ha az 6-án járt le, akkor a jövő hónapban még kapsz valamennyit.

első

2013. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem május 30-án járt le a gyedem. Május elején igényeltem, június eleje körül jött meg a határozat, júliusban meg is kaptam az első gyest.

Szerintem te még október elején nem fogsz gyest kapni, de úgy tudom a MÁK utal hó közben is, október 1-2 hetében kell kapj szerintem.

2013. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon béna voltam,hogy nem gondoltam,hogy igénylenem kell ... Jó lenne ha hóközbe is utalnának,mert így (tudom az én hibámból) de szinte egy ft-ot sem fogok kapni :/
2013. szept. 18. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
30 napon belül utlaniuk kell, ha minden rendben van.
2013. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kérik azt a rózsaszín kiskönyvet hozzá amibe a munkaviszonyaim szerepeltek ? Mert én azt tegnap kaptam meg a munkáltatómtól
2013. szept. 18. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, már leadtad az igénylést nem?

A gyes alanyi jogon jár, annak is, aki nem dolgozott soha, tb járulékot nem vonnak belőle csak nyugdíjat. Ebből kifolyólag semmi közük a tb kiskönyvedhez, ha arra gondoltál.

2013. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen arra ... Akkor okés,sztem nem lesz benne mit pótolni,próbáltam minden elküldeni és kitölteni
2013. szept. 18. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!