Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Újraszámítják a GYED-em?

Újraszámítják a GYED-em?

Figyelt kérdés
A második gyermekemet GYED-ben szültem. Most már vele vagyok GYED-en. Ha jól tudom, akkor a mostani GYED-emet a szereződés szerinti béremből számolták. Viszont pedagógus vagyok, szóval itt van az emelés ugye szeptembertől. Most akkor újraszámolják a GYED-em vagy amit egyszer megállapítottak az marad végig vagy minden hónapban úgy számolják ki – mert bérpapírt kapok minden hónapban? Vagy majd akkor kapok több pénzt, ha visszamentem dolgozni, akkor sorolnak át az új rendszerbe (jah és jövőre még kategóriát is lépnék)?

2013. szept. 10. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem számolják újra, téged ebben az esetben nem érint az emelés.
2013. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyedet kizárólag a minimálbér változásnál számolják újra, a sima béremelkedésnél, hiszen a kapott jövedelem után jár, nem a jövőbeni után :)
2013. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Téged nem érint az emelés, mert már megszültél és gyeden vagy. Azokat érinti, akik 2014-ben szülnek. Téged majd akkor érint, ha visszamész dolgozni, mert a szabadságaidat már az emelt béreddel kell számolják.
2013. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! :)
2013. szept. 11. 10:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!