Kiszámolnátok, hogy megérné-e szülés elött felvenni a TGYÁST?
Átlagbért fognak számolni, amibe beletartozik a túlóra, pótlékok és prémium is, tehát nem csak a bejelentett béredet nézik. Ha persze voltak ilyen plusz juttatások.
116 ezerrel számolva, a tgyásd: nettó 68208, adókedvezménnyel 78208. Ha szülés napjától veszed igénybe a tgyást, akkor sem több, mint ha szülés előtt vennéd igénybe, csak 28 nappal korábban lejár, mint ha szülés napjától igényled.
Én szülés előtt 2 hónapig táppénzen voltam. Azt kéne szerintem megnézni, hogy ha táppénzre mész szülés előtt, az az összeg magasabb -e, mint a leendő gyeded összege.
Ahogy előttem is írták, a tgyás mindenképpen 168 nap (kb 5,5 hónap), utána gyedet kapsz (a baba 2 éves koráig). Én csak szülés napjától voltam tgyáson.
Ahogy a mostani szabályokat ismerem, ha vesz.terhességgel tp-re mész, akkor a kereseted 60%-át kapod táppénzként, pl utolsó hónapban. A gyed jelenleg a 70%-ot jelenti. Én azt mondom, hogy valamivel több pénzt kap összességében 2 év alatt ha az utolsó hónapban tgyáson vagy, mintha az utolsó hónapot táppénzen töltenéd. De ez minimális különbség jelenleg.
e szerint, ha 562 napot dolgoztál kb (ezt ki kéne számolnod/számoltatnod a munkaüggyel) és a br 116.000 ft, akkor a tgyás, ahogy előttem is írták 78.208, a gyed 70.088 ft a baba 2 éves koráig
akkor felvegyem szülés elott vagy sem szerinted? es mi van akkor ha nem pontra szulok, hamarabb vagy kesobb? vmit vissza kell fizetnem majd?
koszi a segitseget, de nagyon!!!!
Nem ennyire egyértelmű szerintem a válasz, ha pár ezer forintok is számítanak. Ha nem, akkor én szülés napjától mennyék tgyásra.
Ez alapján :
Terhességi és gyermekápolási táppénz 2013
Minden alkalmazottat naptári évenként 15 munkanap betegszabadság illet meg, azaz, ha beteg és nem tud dolgozni, akkor először ezt a 15 nap betegszabadságot veheti ki. Kivétel ez alól, ha veszélyeztetett terhesség miatt keresőképtelen, vagy ha a gyermeke beteg, mert akkor az első naptól táppénz jár a keresőképtelenség idejére.
A táppénz összegének megállapítását két tényező befolyásolja: a jövedelemmel ellátott napok száma és a táppénz alapját képező jövedelem összege. A táppénz összegét úgy állapítják meg, hogy külön-külön kiszámítják a rendszeres és nem rendszeres jövedelem naptári(!) napi átlagát, és ezeket összeadják. Ez az összeg lesz a táppénz alapja.
A táppénz mértéke
kétéves, folyamatos biztosítási jogviszony esetén: a fenti módon számított napi átlagkereset 60%-a.
két évnél rövidebb biztosítási jogviszony esetén: a fenti módon számított napi átlagkereset 50%-a. Ha a beteg a táppénz folyósításának ideje alatt eléri a 2 éves biztosítási jogviszonyt, ettől az időponttól már a 60%-os táppénzre lesz jogosult.
fekvőbeteg intézeti ápolás idejére jutó táppénz mértéke: a fenti módon számított napi átlagkereset 50%-a.
Ez alapján max 60% lesz a táppénzed. Ez előtt a munkaviszony előtt dolgoztál máshol is? Mert nem mindegy, hogy 1,5 év vagy 2 év feletti összes munkaviszonyod van.
Visszafizetni semmit se kell. Orvostól kell dátum (talán igazolást is ad) a szülés várható napjára, onnan számítasz vissza 28 napot. Munkaügy nálatok nem elérhető? Én terhesség vége felé mindent átbeszéltem velük, igaz ők tb kifizető hely, gyakorlatilag nekem csak pár nyomtatványt kellett kitöltenem.
(4. voltam)
2010.10-2011.05hoig 4oras voltam
2011.05-2011.12hoig 6 oras voltam
2011.12ho kozepetol 2012 februarig meg munkanelkulin. ennyit dolgoztam eddig meg ugye 2012.marciustol most folyamatos 8oras.
egyebkent a tgyas igenylolapot majd a munkaltatomnak kell odaadni ha szules elott vagy utan veszem igenybe?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!