Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen papírt kell kérnem a...

Milyen papírt kell kérnem a t. gyással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Főnököm könyvelője kért ma, hogy majd kérjek egy papírt az orvosomtól, hogy most hétfőtől fogom igényelni a t.gyást. Mi ez a papír?
2013. szept. 5. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy segítek-e ezzel a válasszal, mert konkrétan nem tudom mi az a papír, de elmesélem nálunk, hogy volt.

Én táppénzen voltam, mert szinte folyton kórházban feküdtem. Egyik nap felhívott a HR-es, hogy kérjem el a háziorvostól a TGYÁS-os papírt és vigyem be. Elmentem a háziorvoshoz, aki közölte velem, hogy nem adja ki, mert ez csak akkor kell, ha szülés előtt veszem igénybe a TGYÁS-t és szerinte anyagilag jobban járok, ha megvárom a szülést.

És végül szülés utána ha jól emlékszem nem kaptam tőle semmilyen papírt, csak a születési anyakönyvi kivonatot meg a baba Taj számát meg természetesen a saját irataimat kérték az igényléshez. Most a GYED-nél sem kellett a háziorvostól papír.

2013. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor nekem azért kell valószínű, mert szülés előtt veszem igénybe. Nekem a táppénz kimaradt, szabin voltam most, előtte meg dolgoztam. Csak nem emlékeztem, hogy van valami papír, amit kérni kell, pedig az első gyereknél is szülés előtt igényeltem.
2013. szept. 5. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!