Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan, miből fogják számolni?

Hogyan, miből fogják számolni?

Figyelt kérdés

Ha 2013. novemberétől táppénzen leszek és 2014. márciusában fogok szülni, akkor melyik időszakból számolják a Tgyást és a Gyedet?

A bruttó fizetésem idén havi 180.000 ft körül van.


2013. aug. 30. 17:41
 1/5 Gyönyörűséges ***** válasza:
Én 2012 májusában szültem, és 2011 teljes évet nézték, ott nem volt meg a 180 bérezett nap, ezért még 2012-ben dolgoztam annyit, hogy meglegyen, ez összesen 11 nap volt. Szerintem neked 2013-ban meg van a 180 nap bérezett napod, ezért nem gond, hogy novembertől táppénzre mész. Ez a gyed volt, tgyást is fogsz kapni,én is kaptam.
2013. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gyönyörűséges ***** válasza:
De ha 2013-ban voltál táppénzen vagy munkanélküli, akkor számold ki a bérezett napokat, nagyon egyszerű, és ha nincs meg, akkor még tudsz rajta változtatni mert annyival többet dolgozol még.. Csak nézd meg pontosan h mi a bérezett nap, mert már nem emlékszek h a hétvége benne van e? :) már erre nem emlékszek pontosa, de szerintem igen. Mindig a szülés évét megelőző évet veszik számításba, ha nincs meg ott a 180 nap akkor, nézik a szülés évét. Bocsi, ha bonyolult voltam.
2013. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom megvan, 10év folyamatos munkaviszonyom van, 12 napot voltam betegállományban idén. Köszi
2013. aug. 30. 19:35
 4/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

Nos igen szuper a 10 ev de mindig a szules elotti 1 evet nezik es neha valaki pont azon bukja a gyedet :( rossz egy szabaly!

Jo egeszseget! :)

2013. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2013-as bruttó béred lesz az alapja, mivel idén bőven megvan a 180 bérezett napod. A havi bruttód alapján (ha semmilyen más jövedelmed nem volt (pl. jutalom), akkor kb. 126 ezer lesz bruttóban mind a tgyásod, mind a gyeded. A táppénzed alapja 2012 lesz, ha akkor is ennyit kerestél, akkor az bruttóban 108 ezer lesz.
2013. aug. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!