Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják majd a második...

Miből számolják majd a második gyereknél a TGYÁST és a Gyedet? Tovább lent

Figyelt kérdés

2011 októberében szültem az első babát, vagyis 2013 októberétől gyest kapok majd. Ugy tervezzük h 2014 nyarán szülessen a kistesó. Így miből fogják számolni a tygást?

(2011-ben mielőtt szülni mentem, kaptam egy fizetésemelést, nem tuodm h ez bele fog-e számítani)

Az írjon aki tutira tudja, mondjuk hasonlóképpen volt ő is.


2013. júl. 5. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha több mint fél évet leszel gyesen, akkor a tgyás alapja a szerződés szerinti bér vagy tényleges bér, a gyed alapja a minimálbér lesz.

Ha kevesebb mint fél évet leszel gyesen szülésig, akkor a tgyás alapja a 2014-es szerződés szerinti béred vagy tényleges béred és a gyed alapja is az lesz, ami a tgyás alapja volt, vagyis a szerződés szerinti béred vagy tényleges béred.

2013. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ezt nem értem A 2014-es bért úgy érted, hogy amennyiben dolgozott volna mennyi lett volna? Mert ugye gyeden volt.
2013. júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!