Emelt családi pòtlék után automatikus GYES?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni,hogy ha megkaptam az emelt csalàdi pòtlékről az igazolást tartòsan beteg gyermek utàn,akkor automatikusan jàr a GYES is vagy azt külön kell megigényelni?

A doktornő azt mondta,hogy az igazolàs alapjàn jàr az emelt csalàdi és a GYES is.Ez tényleg ìgy van?


2013. jún. 24. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyan járna automatikusan?

Igényelni kell. Ez az igazolás kell ahhoz is, ez jogosít arra is, de kérni kell.

2013. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Huszárné Sánta Viktó válasza:

Szia!


Az államkincstár oldaláról lehet letölteni egy több oldalas igénylő lapot és az egyik oldalon szereplő iratok másolatával és az orvos által kiállított a betegségről szóló igazolással együtt kell elküldened az igénylésedet a területileg illetékes irodának.Nekünk külön néven fut a Gyes és a családi,így mi 2 példányban küldjük az orvosi igazolást azt nem tudom ha ugyan az az igénylő akkor 1 példány elég-e vagy akkor is 2 kell,de nekünk mindig rá van írva a lapokra,hogy Gyes igényléshez és Családi igényléséhez.Én már 3 és 4 éve igénylem ezeket ha van még kérdésed szívesen válaszolok és megírom még neked privátban ha kéred mi minden jár még az emelt összegű családi után.Helló!Viki

2013. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!