Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor kell igényelni a gyest?

Mikor kell igényelni a gyest?

Figyelt kérdés
jelenleg gyedet kapok.kisfiam július 5.én lesz 2 éves.

2013. jún. 6. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy folyamatos legyen az ellátás, akkor már most is megigényelheted, mert általában 30 nap az átfutási idő, és ezt be is tartják.
2013. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jún. 6. 10:20
 3/6 A kérdező kommentje:
és ha egyedül nevelem a kisfiamat(elváltunk a férjemmel) akkor is 28000 ft a gyes?
2013. jún. 6. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Igényeld meg nyugodtan most, úgyis be kell írni, hogy mikortól kéred az ellátást, oda meg beírod, hogy 2013. július. 6.

Ha egyedülálló vagy, akkor is bruttó 28500 Ft a gyes, amiből kézbe 25.600-at fogsz kapni.

Gyes mellett tudsz dolgozni heti 30 órában. Illetve, ha vissza tudsz menni dolgozni és van nyugdíjas nagyszülő, aki tud vigyázni a fiadra, akkor ő is igényelheti a gyest, csak akkor a nagyszülő nem dolgozhat semmit és a fiad nem mehet bölcsibe, de ebben az esetben 28.500 Ft a gyes.

2013. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a helyzet az hogy amikor elmentem terhességi táppénzre a munkáltatóm bezárta a kínai büfét ahol dolgoztam és teljesen eltűnt.a gyedet is úgy tudtam elintézni hogy a budapesti kormányhivatal kutatta fel őket mert senki nem tudta hogy hova tűntek el.így nincs hova vissza mennem dolgozni.a nagyszülőkre nem tudom bízni a fiamat mert anyukám,apukám dolgozik,a volt férjem anyukája kiment külföldre dolgozni,apukája tavaly meghalt.bölcsibe nem tudom beiratni mert falun lakunk itt nincs bölcsi csak ovi,és ahova tudna járni oviba az 8kmre van tőlünk jogsim nincs.szóval mindenképpen itthon kell maradnom a kicsivel.
2013. jún. 6. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi lesz ha lejár a gyes?

Én biztos azt csinálnám, hogy a legközelebbi városban próbálnék munkát keresni, már most elkezdeném, mert ki tudja mikor talál az ember? Lehet lesz is 3 éves a fiad, mire találsz munkát, addigra meg azért kellene. De részmunkaidő talán akad, akár még takarítás is. Ha sikerülne munkát találni, akkor megpróbálhatod a fiad bölcsibe íratni, így el tudnál járni dolgozni.

Nekem sincs se jogsim, se autóm, buszozok a 3 éves fiammal és a 2 éves lányommal. Nincs abban semmi rossz. Szerintem aki akarja, az megoldja. Nem tudom mennyi gyerektartást kapsz, de gyes meg családi talán kb. 38 ezer? Az nem valami sok.

2013. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!