Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyed után megyek vissza...

Ha gyed után megyek vissza dolgozni, és tanárként évi 40 nap szabdságom van, akkor 3 évre (2011-ben szültem,2013-ben megyek vissza) 120 nap jár, kb 6 hónap? Ki lehet venni egyben az egészet, vagy kifizettethetem és közben lehetek gyesen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a törvényt módosították ,és csak a gyed első 6 hónapjára jár szabadság nem az otthon töltött 2-3 év egészére.
2013. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2011ben mikor szültél. Ha gyedet már aug1 után kezdted akkor csak fél év gyedre jár szabi meg a tgyásra, ha nem vetted ki szülés elött az az évi szabikat.ez a 120 nap nem tudom, hogy jött ki neked, régebben is csak a gyed első évére járt.
2013. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy kapsz 120 napot. Én szültem 2010-ben és 2011-ben is, 2010-ben már nem dolgoztam, itt még megkapom a gyed első évére a szabikat, második gyermekem után csak a gyed első fél évére, mert októberben kezdtem a gyedet. Most májusban járt le a gyedem, úgy hogy 2010-től voltam otthon, úgy lett 65 nap szabim, plusz 16 nap az idei szabiból részarányosan!

Kérdés még, hogy szülés előtt hagytál-e bent szabit, vagy nem? Mondjuk évi 40 nap szabi amúgy sem semmi:)

Szerintem max. 30-40 napot lehetsz otthon.

2013. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pedagógusoknak az alapszabi (21 nap) mellett 25 nap pótszabadságuk van, így jött ki ez a nagy szám.
2013. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!