Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabi kérdés. Ha 2011. júl....

Szabi kérdés. Ha 2011. júl. Ban szültem hány nap szabi jár?

Figyelt kérdés
szülés évében voltam 26. most mennék vissza dolgozni, de nem mondják meg hogy mikor kell kezdenem, húzzák.
2013. jún. 1. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

én itt számoltam ki a szabadság kalkulátorral:

[link]

mivel a tgyásra és a gyed első félévére jár már csak szabi, ezért kb. 1éves szabadsággal kell számolni. nagyjából 25nap.

2013. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az én kislányom 2011 július 5.-én született. Nekem 31 nap gyes szabi jár.Augusztus 21.-én megyek dolgozni.
2013. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

a szabi függ az anyuka életkorától is, illetve attól is,h.a szülés előtt volt-e (s ha igen, mennyit) betegállományban. ha vannak testvérek is (vagyis ha az anyukának több gyermeke van), akkor szintén több szabi jár.

2013. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én 2011-ben nem dolgoztam, tp-n voltam. a szülés előtt 4 héttel kezdődött a tgyásom. most akkor a 2011-es évre megkapom az össze szabimat kb 22 alap + 2 gyerekre + a gyed első félévére vagy csak időarányosan kapom a 24 napot tehát júlig + a gyed első félévére? mert ezt nem értem mert ez kb 10 nap, azaz két hét, nem mindegy .... Nagyon megköszönöm a válaszokat!
2013. jún. 4. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor a 2011es évre megkapod a szabikat, illetve a gyed első félévéig, tehát kb. a gyermeked 1éves koráig - időarányosan. tehát kb.másfél évnyi szabid van.
2013. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mostmár értem nagyon köszönöm!
2013. jún. 4. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!